Jak dbać o storczyki, żeby były zdrowe i bujne? Wystarczy, że podlejesz kwiaty tym produktem

Storczyki, zwane też orchideami, to jedne z najpopularniejszych kwiatów ozdobnych. Ich piękne, delikatne płatki dodadzą uroku każdemu pomieszczeniu. Ich pielęgnacja jest łatwiejsza niż ci się wydaje, jednak dzięki tym niezawodnym trikom stanie się jeszcze prostsza. Jak dbać o storczyki, żeby były zdrowe i bujne?

Storczyk, dzięki swoim pięknym kwiatom jest prawdziwą ozdobą wnętrz. Aby osiągnąć prawdziwy efekt "wow" należy wiedzieć, jak właściwie pielęgnować. Rośliny mogą wydawać się trudne do wyhodowania, jednak w rzeczywistości nie są zbyt wymagające. Jak dbać o storczyki? Oto kilka rad

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Jak dbać o storczyki? Ten banalny trik pomoże w ich pielęgnacji

Jednym z najprostszych sposobów na pielęgnacje storczyków jest wywar przygotowany z wody i czosnku. Dzięki zawartym w warzywie substancjom, w banalny sposób stworzysz skuteczną odżywkę dla swoich kwiatów. To rozwiązanie można stosować zarówno prewencyjnie, jak i w momencie, w którym zauważymy, że roślina choruje.

Wystarczy, że zagotujesz w garnku litr wody, a następnie dodasz do niej 3 ząbki czosnku przeciśnięte przez praskę. Pamiętaj, aby warzywo było przepuszczone przez bardzo drobną kratkę. Wszystko dokładnie przemieszaj. Przygotowaną w ten sposób mieszaninę odstaw na 24 godziny. Po tym czasie podlej nią roślinę. Możesz także umieścić chorego storczyka w miksturze i moczyć go przez około 30 minut. 

W jakich warunkach storczyki rosną najlepiej? Skuteczne porady na ich pielęgnacje

Za dobry rozwój storczyków w głównej mierze odpowiada przygotowane dla nich środowisko. Warunki domowej hodowli powinny być jak najbardziej zbliżone do miejsca, w którym kwiaty rosną naturalnie. Zamiast zwykłej ziemi, zasadź orchideę w specjalnej mieszance doniczkowej. Produkt nie jest drogi, a ma naprawdę duży wpływ na zdrowie rośliny. Storczyki uwielbiają światło, jednak nie powinno się ich wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Pamiętaj, aby nie przelewać kwiatów. Wystarczy, że będziesz je podlewać raz na tydzień. 

Więcej o: