Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Dzięki tym sposobom cel osiągniesz szybciej, niż myślisz!

Długie włosy są marzeniem wielu z nas, dlatego warto poznać sprawdzone sposoby, które mogą przyspieszyć proces ich rośnięcia. Suplementacja, picie drożdży, olejowanie końcówek... Co robić, żeby włosy szybciej rosły?

Jeśli marzysz o długich włosach, a do osiągnięcia celu jeszcze daleko, wiedz, że istnieją sposoby na przyspieszenie ich wzrostu. Co więcej, nie są wcale skomplikowane! Zapoznaj się z trzema sposobami, dzięki którym końcówki będą piękne, zdrowe i, przede wszystkim, zaczną szybciej rosnąć.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków?

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Drożdże nie tylko do wypieków — możesz przyrządzić z nich napój!

Magnez, żelazo, cynk, fosfor, witamina B1, B2, B6, niacyna, kwas foliowy. Te elementy zawierają w sobie drożdże! Taka bomba witaminowa może przyczynić się pozytywnie do szybszego porostu włosów. Wystarczy spożywać regularnie odpowiednio przygotowany napój. 1/3 kostki drożdży rozpuść w gorącej wodzie lub mleku, a następnie wypij. Nie jest to zbyt smaczne, ale z pewnością przyniesie pożądany efekt. Pamiętaj, by nie rozpuszczać drożdży w zimnej cieczy, gdyż przez to łatwo można nabawić się wzdęć i bólu brzucha. 

Dostarczanie do organizmu odpowiednich witamin poprzez suplementację pomaga w poroście włosów

Prostszym sposobem, dzięki któremu włosy zaczną szybciej rosnąć, jest odpowiednia suplementacja. Przed zakupem zawsze sprawdzaj, jakie witaminy znajdują się w produkcie. Te na włosy powinny zawierać przede wszystkim biotynę, cynk, selen, witaminę B1, B2, B6 i B12. Nie należy nigdy przekraczać dziennej dawki do spożycia podanej na opakowaniu. 

Olejowanie włosów sprawi, że będą piękne i lśniące

Oleje mają zbawienny wpływ na kondycję skóry głowy i często przyspieszają wzrost włosów. Metodę należy stosować do dwóch razy w tygodniu. Najpopularniejszym i łatwo dostępnym produktem jest olejek rycynowy, który można zakupić w aptece. Wystarczy dodać łyżkę cieczy do używanej przez nas maski na włosy i nałożyć produkt na skórę głowy. Po umyciu włosy będą pięknie błyszczeć, a przy regularnym stosowaniu zaczną też szybciej rosnąć.

Więcej o: