Domowe sposoby na mrówki w ogrodzie. Wystarczy 5 zł, aby pozbyć się ich na dobre

Powracające co roku mrówki, spędzają sen z powiek wielu ogrodnikom. Często sklepowa chemia nie pomaga, a stworzeń jest coraz więcej. Jak się ich pozbyć? Na szczęście istnieją domowe sposoby na mrówki w ogrodzie. Potrzebujesz do tego tylko kilku produktów z kuchni lub roślin.

Mrówki mogą wyrządzić szkody w naszym ogrodzie, dlatego warto działać od razu, gdy tylko je zauważymy. Dla człowieka nie są zbyt groźne, ale sama ich obecność to utrapienie. Za jedną mrówką przyjdzie po pewnym czasie całe stado, dlatego warto pomyśleć o szybkim pozbyciu się ich domowymi sposobami.

Zobacz wideo Jak pozbyć się insektów?

Domowe sposoby na mrówki w ogrodzie. Wystarczy użyć octu!

Mrówki nie znoszą pewnych zapachów, a wśród nich znajduje się... ocet. Wystarczy rozcieńczyć produkt z wodą w równych proporcjach, a następnie rozpylić w miejscach, które odwiedzanych przez mrówki. To sposób w pełni bezpieczny dla roślin ogrodowych. Dobrą metodą jest też spryskanie miejsc odwiedzanych przed szkodniki sokiem z cytryny.

W jakiej temperaturze prać ręczniki, aby były świeże, czyste i pachnące? PodpowiadamyW jakiej temperaturze prać ręczniki, aby były świeże, czyste i pachnące? Podpowiadamy

Cynamon, kawa, soda i proszek do pieczenia nie tylko w kuchni! Tani sposób na mrówki

Rozsypanie w miejscach, w których mrówki wytyczyły swoje ścieżki proszku do pieczenia, kawy, cynamonu i sody oczyszczonej, to kolejny sposób na pozbycie się szkodników. Jest nie tylko banalnie prosty, ale też przy tym naprawdę tani i skuteczny. 

Sadzenie tulipanówJak i kiedy sadzić tulipany? Pamiętaj o tych kilku banalnych trikach

Postaw na rośliny, które skutecznie odstraszą szkodniki!

Mrówki nie lubią również zapachu niektórych roślin, dlatego posiadanie ich w swoim ogrodzie może być dodatkową korzyścią. Są to mięta, bazylia, majeranek, lawenda, ogórki, tymianek, piołun, wrotycz, pomidory, czosnek, pietruszka i nagietek lekarski. Szkodniki starają się ich unikać, ponieważ działają na nie jak naturalny odstraszacz. Takie uprawy zapobiegną kolejnym wizytom nieproszonych gości.

Więcej o: