Mandaty nawet do 2500 zł. Wielka akcja policji rusza już w piątek

Polska policja ma przeprowadzić tzw. akcję "Prędkość" w pierwszym dniu długiego weekendu. W całym kraju będzie można zaobserwować wiele patroli kontrolujących ruch drogowy. Oprócz prędkości mundurowi będą sprawdzać także trzeźwość kierowców. Mandaty mogą wynosić nawet 2500 złotych!

Według informacji udostępnionych przez Komendę Główną Policji, 12 sierpnia 2022 roku w całym kraju będzie można zaobserwować liczne patrole kontrolujące prędkość kierowców. Mundurowi będą mieli do wykorzystania pełen arsenał gotowy do walki z piratami drogowymi. Są to m.in. wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości. Mandaty będą bardzo wysokie — mogą wynieść nawet 2500 złotych!

Zobacz wideo

Akcja "Prędkość". Gdzie spodziewać się patroli?

Patrole policyjne, wraz z mundurowymi z grupy Speed, mają pojawić się w najbliższy piątek w całej Polsce. Jednak czy są jakieś konkretne miejsca, w których na pewno pojawią się mundurowi? Tak, kontrola prędkości z pewnością odbywać się będzie w miejscach, w których wcześniej dochodziło do wypadków spowodowanych zbyt szybką jazdą. 

Policjanci zwrócą także uwagę na przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe. To właśnie tam nadmierna prędkość jest najczęstszym powodem wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W zeszłym roku było tak w prawie 41,5 procent tego typu zdarzeń. 

Nie przekraczaj prędkości — zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Mandaty, zgodnie z nowym taryfikatorem, są naprawdę wysokie. Najwyższy z nich może kosztować aż 2500 złotych. Ile od stycznia 2022 roku wynoszą mandaty za zbyt szybką jazdę? 

  • Przekroczenie prędkości o 31–40 km/h - 800 zł,
  • Przekroczenie prędkości o 41-50 km/h - 1000 zł,
  • Przekroczenie prędkości o 51-60 km/h - 1500 zł,
  • Przekroczenie prędkości o 61-70 km/h - 2000 zł,
  • Przekroczenie prędkości o 71 km/h i więcej - 2500 zł.

Akcja "Prędkość" zakończy się w nocy z piątku na sobotę, jednak w pozostałe dni długiego weekendu także będzie można spodziewać się większej ilości patroli. 

Więcej o: