Podrzucono ładunek wybuchowy na plan serialu. Wcześniej doszło na nim do strzelaniny

Na plan kręconego w Chicago serialu "Justified: City Primeval" podrzucono ładunek wybuchowy. To nie pierwszy tego typu incydent. Kilka tygodni temu zdjęcia przerwano z powodu strzelaniny.

"Justified: City Primeval" to reboot popularnego serialu "Justified: Bez przebaczenia". Ma opowiadać o dalszych losach Raylana Givensa, do którego roli powrócił Timothy Olyphant. Jeden z ośmiu zaplanowanych odcinków ma wyreżyserować Quentin Tarantino. Niektórzy zaczynają się jednak zastanawiać, czy nad serialem nie ciąży klątwa. Kilka tygodni temu ekipa zmuszona była przerwać zdjęcia z powodu strzelaniny, w której na szczęście nikt nie ucierpiał. 8 sierpnia z kolei na plan podrzucono ładunek wybuchowy.

Zobacz wideo "The Old Man", wysoko oceniany serial z Jeffem Bridgesem niedługo w Disney+ [ZWIASTUN]

Na plan serialu podrzucono ładunek wybuchowy. To nie pierwszy taki incydent

W poniedziałek, 8 sierpnia około godziny 22:20 na plan serialu "Justified: City Primeval" podrzucona została bomba zapalająca. Zdjęcia kręcono wtedy w zabytkowej dzielnicy South Loop w Chicago. Sprawca podpalił ładunek i rzucił go w kierunku planu. Na szczęście nie doszło do eksplozji. Policja z Chicago potwierdziła, że nikt nie ucierpiał. Niestety, służbom do tej pory nie udało się zatrzymać podejrzanego.

Występ chóru Dremeka w amerykańskim 'Mam Talent' Występ przeraził jurorów Mam Talent. "To było fantastycznie odrażające"

Do incydentu doszło zaledwie 3 tygodnie po tym, jak zdjęcia przerwała strzelanina. Dwa samochody wdarły się na plan, doszło do wymiany ognia. Nikt nie został ranny, aktorzy i członkowie ekipy zdążyli się bowiem ukryć. W związku z tym wydarzeniem zdecydowano się na zatrudnienie dodatkowej ochrony, w skład której wchodzą m.in. byli członkowie Navy SEALs, sił specjalnych amerykańskiej marynarki wojennej.

 

torba Worek za ponad 1700 dolarów. Nie, to nie inflacja, to moda

John Landgraf, szef stacji telewizyjnej FX, dla której realizowany jest serial, w nawiązaniu do strzelaniny przyznał niedawno:

Znalezienie się w pobliżu strzelaniny było traumatycznym doświadczeniem dla obsady i ekipy. Wiele zrobiono, by zapewnić przerwę i upewnić się, że wszyscy są bezpieczni. Cieszymy się, że nikt nie został ranny. Zagwarantowaliśmy jeszcze większą ochronę. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy bezpiecznie wrócić na plan.
 
Więcej o: