Owiń kluczyki do samochodu folią aluminiową. Ten prosty patent wykorzystuje wielu kierowców

Jednym z najczęstszych sposobów kradzieży samochodów na świecie jest tak zwana metoda "na walizkę". Złodzieje potrafią w kilka chwil otworzyć i włączyć silnik, bez posiadania kluczyka. Jak się przed tym uchronić? Wystarczy, że użyjesz folii aluminiowej.

Samochody wyposażone w opcję bezkluczykowego włączania silnika mogą paść ofiarą potencjalnych złodziei. Wszystko przez plagę kradzieży z użyciem metody "na walizkę". To właśnie w ten sposób rabusie zawłaszczyli Lexusa żony Edmunda Kinga — szefa Stowarzyszenia Motoryzacyjnego w Wielkiej Brytanii. Jak ochronić się przed kradzieżą? Wystarczy folia aluminiowa. 

Zobacz wideo Policja próbowała dogonić złodzieja samochodów. Pościg zakończył się rozbiciem czterech aut

Na czym polega metoda "na walizkę"? Właściciele tych aut na pewno powinni ją poznać

Metoda "na walizkę" dotyczy aut, które można odpalić bez konieczności wkładania kluczyka w stacyjkę. Zwykle do kradzieży samochodu potrzeba dwóch złodziei. Pierwszy z nich musi podejść do drzwi i użyć specjalnego urządzenia, które uruchamia leżący w domu kluczyk i przesyła jego sygnał w kierunku pojazdu. W tym momencie drugi rabuś korzysta ze sprzętu wyglądającego jak mała walizka — stąd też wzięła się nazwa tej metody. 

Urządzenie przechwytuje emitowany przez kluczyki sygnał i przekazuje go do systemu w samochodzie. W ten sposób złodzieje mogą otworzyć drzwi i odpalić silnik. Auto nie zgaśnie, dopóki sami go nie wyłączą.

Owiń klucze folią aluminiową. Zabezpiecz samochód przed kradzieżą

Według ankiety Edmunda Kinga opublikowanej przez Daily Mail ponad połowa właścicieli aut z dostępem bezkluczykowym nie korzysta z żadnego zabezpieczenia przed metodą "na walizkę". Jest to o tyle dziwne, że ochrona przed tym typem kradzieży jest banalnie prosta. 

Wystarczy, że zawiniesz kluczyki w folię aluminiową i położysz je w miejscu oddalonym od drzwi wejściowych. Inne metody są równie proste. Włożenie kluczyków do metalowego pudełka skuteczne zakłóci wydawany przez nie sygnał. W internecie dostępne są także specjalne etui i pudełka, które zapewniają ten sam efekt. 

Więcej o: