Jak pozbyć się gołębi z balkonu? Spryskaj go tą mieszanką i rozwiąż problem raz na zawsze

Gołębie nie cieszą się zbyt dużą sympatią wśród właścicieli mieszkań z balkonem. Czasem może się wydawać, że nie da się ich pozbyć w żaden sposób. Istnieje jednak kilka sprawdzonych trików, dzięki którym szybko przepłoszysz irytujące ptaki. Wystarczy, że użyjesz jednego produktu!

Gołębie żyjące w dużych miastach zostały określone mianem "latających szczurów". Ta dość nieprzychylna nazwa jest jednak niezwykle trafna. Ptaki mogą przenosić wiele pasożytów oraz niebezpiecznych chorób, a ponadto wydaję się, że są dosłownie wszędzie. Walka z nimi potrafi być niezwykle uporczywa, istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym szybko przepędzisz gołębie ze swojego balkonu. 

Zobacz wideo Gołębi patrol i ściany z mchu. Tak świat walczy ze smogiem

Jak pozbyć się gołębi z balkonu? Skuteczny oprysk jedynie z dwóch składników

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na gołębie jest prosty oprysk złożony z wody i octu. Wystarczy, że wymieszasz obie substancje, a powstałą w ten sposób miksturą dokładnie spryskasz cały balkon. Ptaki nie lubią ostrych zapachów i smaków. Aby wzmocnić działanie mieszaniny, możesz do niej dodać sproszkowaną papryczkę chili i pieprz. Drażniący zapach skutecznie odstraszy nieproszonych skrzydlatych gości. 

Kolejnym sprawdzonym sposobem na pozbycie się gołębi z balkonu polega na użyciu naftaliny. Umieść kilka kulek w miejscach, na których najczęściej przesiadują ptaki. Zapach naftaliny będzie na nie oddziaływał podobnie jak na mole. Pamiętaj także, aby regularnie sprzątać balkon. Resztki jedzenia pozostawione na otwartej przestrzeni szybko przyciągną gołębie. 

Siatka na gołębie. Czy ten sposób działa?

Siatka na gołębie to zdecydowanie najpopularniejszy sposób walki z niechcianymi szkodnikami. Plecionka nie jest droga i dostaniesz ją w każdym sklepie budowlanym. Jeśli otoczysz nią swój balkon, uniemożliwisz ptakom przedostanie się na niego. Niezawodna siatka ma także swoje minusy. Przede wszystkim nie da się jej zamontować na każdej werandzie. Co gorsza, sztucznie wyglądająca siatka jest po prostu nieestetyczna, przez co dość mocno psuje widok. 

Więcej o: