Jak się pozbyć kreta? Trzy niezawodne i proste sposoby. Odstraszą szkodnika na dobre!

Znajdujesz nieestetyczne kopce, przez co zadręcza cię myśl, jak się pozbyć kreta? To wcale nie musi być trudne! Istnieją tanie i ekologiczne sposoby, dzięki którym nieproszony gość odejdzie, a ogród znowu będzie cieszył swoim pięknem. Przyda się to, co masz w kuchni, lub hodowla odpowiednich roślin.

Wizyty kreta zazwyczaj prowadzą do znalezienia w ogrodzie nieestetycznych kopców i uszkodzonych korzeni roślin. Już nie musisz rwać włosów z głowy, bowiem istnieją proste, tanie, domowe sposoby, które szybko odstraszą nieproszonego gościa!

Zobacz wideo Jak zabezpieczyć rośliny na czas urlopu?

Jak się pozbyć kreta z ogrodu? Zainwestuj w te rośliny

Krety, tak jak inne stworzenia, nie tolerują pewnych zapachów. Istnieją rośliny, które będą omijać szerokim łukiem! Warto z tego powodu zastanowić się nad hodowlą kilku z nich. Są to, między innymi, czarny bez, szachownica lekarska, bazylia, wilczomlecz, czosnek, narcyz, aksamitek, komosa. Wystarczy jedna z tych roślin, a ssak ucieknie w popłochu! 

Kiedy przycinać tuje, by rosły zdrowo? Zapoznaj się z tymi terminami. Jeden z nich właśnie się zbliża! Kiedy przycinać tuje, by rosły zdrowo? Zapoznaj się z tymi terminami

Domowy sposób na kreta? Wykorzystaj sierść psa 

Podobnie jak kuny, krety nie tolerują zapachu psiej sierści. Wystarczy wyczesać naszego pupila, zebrać to, co zostanie na szczotce i wrzucić do nory zwierzęcia. Gdy wyczuje nieprzyjemny dla niego zapach, szybko zacznie szukać nowego miejsca na żer. Nie masz psa? To nic! Okazuje się, że odstraszające działanie ma również zapach ludzkich włosów, więc warto zebrać pozostałości z naszych domowych szczotek, by pozbyć się kreta. Dobrze sprawdzi się też sierść kota.

Czyszczenie łańcucha rowerowego Jak i czym czyścić łańcuch rowerowy? Domowe sposoby

Idź do kuchni i weź ocet. Najprostszy sposób na kreta

Dobrym sposobem na odstraszenie kreta jest użycie rozcieńczonego z wodą octu. W tym celu należy wlać roztwór do otworu kretowiska i zakopać kopiec. Zabieg należy powtarzać przez kilka dni. Po pewnym czasie gryzący zapach zacznie szkodnikom przeszkadzać, więc znajdą sobie nowe miejsce. Podobnie działają też rozdrobnione ząbki czosnku, które również warto wrzucać do dziur wykopanych przez kreta. 

Więcej o: