Skrzydłokwiat - pielęgnacja tej rośliny jest prostsza niż myślisz. Domowe sposoby na bujne kwiaty

Skrzydłokwiat to jeden z najczęściej wybieranych kwiatów do hodowli domowej. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko pięknym i delikatnym płatkom, ale także swoim właściwościom oczyszczającym powietrze. Jak odpowiednio zadbać o skrzydłokwiat? Pielęgnacja tej rośliny jest zaskakująco prosta!

Szukając naturalnych sposobów na oczyszczenie powietrza w domu lub mieszkaniu wiele osób sięga po skrzydłokwiat. Roślina nie tylko zadba o zdrową atmosferę, ale także upiększy naszą przestrzeń. Jednak, aby ten "zielony filtr" działał w odpowiedni sposób, trzeba znać kilka podstawowych zasad w jego hodowli. Jak dbać o skryzdłokwiat - pielęgnacja opiera się na kilku prostych trikach. 

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Skrzydłokwiat — pielęgnacja. Zadbaj o odpowiednie warunki

Skrzydłokwiat najlepiej rozwija się w pomieszczeniach, które są nieco zacienione. Bezpośrednie działanie promieni słonecznych w krótkim czasie mocno zaszkodzi roślinie. Zadbaj także o odpowiednią temperaturę - kwiaty będą kwitnąć bardzo długo w około 15 stopniach Celsjusza. Najważniejszym elementem pielęgnacji skrzydłokwiatu jest jego właściwe podlewanie. Pamiętaj, aby robić to regularnie, na tyle często, żeby podłoże przez cały czas pozostawało lekko wilgotne. Ziemia, w której tkwi roślina, ma być pulchna oraz musi dobrze przepuszczać wodę

Co robić, gdy skrzydłokwiat nie kwitnie? Wypróbuj te triki

Przyczyn, przez które nasz skrzydłokwiat może nie kwitnąć, może być kilka. Przede wszystkim upewnij się, czy ustawiłeś roślinę w odpowiednim miejscu. Jeśli kwiat stoi w pełnym cieniu, to w zasadzie nie ma żadnych szans na wypuszczenie swoich delikatnych płatków. Aby to zrobić, roślina potrzebuje częściowego dostępu do światła. Sprawdź także skład nawozu, który używasz. Produkty o zbyt dużej ilości azotu nie nadają się do pielęgnacji skrzydłokwiatu. Pamiętaj także, aby podlewać roślinę odpowiednią wodą. Kwiaty najbardziej lubią miękką i ciepłą wodę. 

Więcej o: