Trzy nominacje do "Turystycznego Oscara" dla Polski! O tytuł zawalczą z Francją, Niemcami i Włochami

World Travel Awards to najbardziej prestiżowy plebiscyt turystyczny na świecie. Co roku o triumf w jednej z wielu kategorii ubiegają się tysiące hoteli, atrakcji, biura podróży i innych przedsiębiorstw z tej branży. W tym roku, do miana najlepszych w Europie, nominowanych zostało aż 3 kandydatów z Polski.

Wygrana w World Travel Awards to bez dwóch zdań ogromne osiągnięcie. W tym roku aż trzech kandydatów z naszego kraju ma na to szansę. Każdy z nich startuje w innej kategorii Jakich? Przekonajmy się!

Zobacz wideo Liczne atrakcje w Poznaniu. Miasto doceniono za granicą

Najlepsza atrakcja w Europie. Poznaj jedno z najciekawszych miejsc w Karkonoszach

World Travel Awards podzielone jest na wiele kategorii i sekcji. Na samym początku plebiscytu, managerowie, specjaliści oraz turyści głosują na najlepszych kandydatów na danym kontynencie bądź regionie (Indie, Bliski Wschód, Karaiby i Ameryka Środkowa). Następnie wygrani z poszczególnych rejonów mierzą się ze sobą w wielkim finale.

Do tytułu "Wiodącej Atrakcji Turystycznej w Europie" nominowana została leżąca pod Karpaczem lapońska wioska Kalevala. To niezwykle klimatyczne miejsce zmierzy się z czterema innymi kandydatami z Portugalii, Szwajcarii i Francji Co ciekawe, jest to jedyna fińska wioska na świecie położona poza granicami Finlandii! Odwiedzający ją goście mogą zanurzyć się w skandynawską kulturę, zobaczyć Domek Muminków czy Namiot Wikingów. Ponadto, na terenie osady żyją także psy husky oraz renifery. 

 

W jakich kategoriach zmierzą się jeszcze Polacy? Te hotele zawalczą o tytuł

Oprócz Kalevali World Travel Awards wyznaczyło także dwóch innych kandydatów z Polski. Mowa tutaj o warszawskim hotelu Radisson Collection oraz hotelu Wyndham Wrocław Old Town. Pierwszy z obiektów ma szansę zostać "Wiodącym Hotelem Biznesowym", natomiast drugi został nominowany do nagrody "Wiodący Nowy Hotel".  Na drodze po te tytuły staną im przedstawiciele branży z Niemiec, Włoszech, Anglii i Hiszpanii. Trzymamy kciuki za wszystkich przedstawicieli naszego kraju. 

 
 
Więcej o: