Trzymasz pędzle do makijażu w łazience? To błąd. Zmień miejsce, a cera będzie ci wdzięczna

Pędzle i akcesoria do makijażu zazwyczaj trzymamy w miejscu, w którym będą pod ręką. Krótko mówiąc, tam, gdzie najczęściej się malujemy. Jeśli jest nią łazienka, to niestety popełniamy duży błąd. Gdzie i jak najlepiej przechowywać pędzle do makijażu?

Pędzle i kosmetyki lubimy mieć pod ręką. Jeśli makijaż wykonujemy codziennie rano w łazience, to najczęściej tam przechowujemy też potrzebne akcesoria. Okazuje się, że to pomieszczenie nie jest najlepszym miejscem dla pędzli.

Zobacz wideo Pędzle do makijażu bez problemu wyczyścisz w domu. Szybko, tanio i skutecznie

Trzymasz pędzle do makijażu w łazience? Lepiej zmień miejsce

Łazienka nie jest najlepszym miejscem do przechowywania pędzli do makijażu. To, gdzie i w jaki sposób trzymamy akcesoria do makijażu, jest równie istotne, jak dbanie o ich czystość. Panująca w łazience wilgoć, kiepska wentylacja, temperatura, a nade wszystko bakterie z toalety i grzyby skutkują niezbyt przyjemną mieszanką. A to może skończyć się problemami z cerą. Trzymane w otwartym pojemniku pędzle kurzą się, a jeśli nie czyścimy ich regularnie, rozwijają się na nich bakterie. Gdzie trzymać pędzle do makijażu?

Najlepsze będzie dla nich suche i czyste miejsce. Sypialnia czy salon sprawdzi się zdecydowanie lepiej od wilgotnej łazienki. Pędzle trzymaj w zamkniętym pojemniku, który łatwo jest wyczyścić. Dobrze sprawdzą się wysokie słoiki czy plastikowe pudełka. To uchroni akcesoria przed wilgocią i kurzem. Czyść je po każdym użyciu, by usunąć resztki produktów.

Jak czyścić pędzle do makijażu? Pamiętaj o regularności

Pamiętaj, by po każdym użyciu usuwać resztki produktów, szczególnie z pędzli do podkładu i korektora oraz gąbeczek do makijażu. Często używane pędzle czyść dokładnie raz na tydzień. Najlepiej sprawdzi się płyn lub żel micelarny. Możesz wykorzystać też łagodny szampon dla dzieci i mydło antybakteryjne. Jak czyścić pędzle do makijażu? Zamocz je w odrobinie produktu z dodatkiem wody na kilka lub kilkanaście minut. Uważaj, by nie uszkodzić kleju! Po kąpieli wypłucz pędzle pod bieżącą wodą i pozostaw do wyschnięcia. Nie susz ich suszarką ani nie zostawiaj na kaloryferze. 

Więcej o: