Jak usunąć żywicę z ubrania? Sprawdzone triki na uciążliwe plamy. Nie zapłacisz za nie nawet złotówki

Jak usunąć żywicę z ubrania? Cały proces jest dość skomplikowany i wymaga dużego skupienia. Chwila nieuwagi może poskutkować trwałym uszkodzeniem twoich ubrań. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym rozwiążesz ten irytujący problem.

Lato to okres, w którym większość czasu spędzamy poza domem. Nie można się więc dziwić, że to właśnie wtedy o wiele częściej zmagamy się z zabrudzeniami powstałymi przez np. kalafonię. Zwykłe pranie często nie wystarcza na te uciążliwe plamy. Co robić w takim przypadku? Oto kilka skutecznych trików na to, jak usunąć żywicę z ubrania

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Jak usunąć żywicę z ubrania? Pamiętaj, że liczy się czas

Jeśli zobaczysz na swoim ubraniu plamę z żywicy, od razu zabierz się za jej usuwanie. Zaschniętą substancję o wiele trudniej usunąć z odzieży. Miej na uwadzę materiał, z którego wykonane jest ubrudzone odzienie. Pamiętaj, że tkaniny takie jak poliester, bawełna, guma, czy kaszmir nie nadają się do prania z użyciem silnych detergentów lub alkoholu. Jeśli twoje ubrania zrobione są z innych materiałów, spróbuj wykorzystać wymienione wyżej środki do usunięcia plamy. Uważaj przy tym, aby nie zepsuć odzieży — przemysłowa chemia do prania jest naprawdę mocna. 

Czym usunąć żywicę z ubrania? Najlepiej sprawdzi się temperatura

Do usunięcia żywicy z ubrania domowymi sposobami dobrze jest skorzystać z temperatury. W ten sposób pozbędziesz się uporczywych plam i nie wydasz nawet złotówki! Najlepiej, jeśli zastosujesz te kilka sprawdzonych trików na parę minut po zaplamieniu odzieży. W ten sposób uda ci się usunąć żywicę przed jej zastygnięciem. 

Pierwszym domowym sposobem na plamy z żywicy jest użycie suszarki. Wystarczy, że nakierujesz podmuch gorącego powietrza bezpośrednio na plamę. Uważaj jednak, aby nie przepalić urządzenia lub ubrania. Gdy zobaczysz, że lepka substancja zaczyna się rozpuszczać, usuń ją za pomocą wacika nasączonego acetonem lub zmywaczem do paznokci na jego bazie. Zamiast żelazka możesz użyć także gorącej wody. Wystarczy, że zagotujesz około 300 ml płynu, po czym podstawisz go pod plamę. Para skutecznie rozpuści żywicę, dzięki czemu będziesz w stanie ją zetrzeć przy pomocy delikatnej gąbki lub szczoteczki. 

Więcej o: