Nawóz do trawy nie musi być drogi! Przygotujesz go z kilku składników. Trawnik będzie nie do poznania

Marzy Ci się bujna i zielona trawa? Istnieją proste sposoby, które pomogą trawnikowi odżyć. Azot, fosfor, potas, magnez i żelazo. Właśnie tego potrzebuje trawa, aby bujnie rosnąć. Jak je dostarczyć? Wystarczy przygotować ten prosty nawóz do trawy.

Jeśli chcemy uzyskać piękny trawnik, to przede wszystkim należy postarać się o to, by był zdrowy. Przez regularne deptanie i koszenie, wymaga dostarczania dużej ilości składników odżywczych, aby mógł te działania przetrwać bez większego szwanku. Azot, fosfor, potas, magnez, żelazo. To właśnie te substancje należy dostarczyć trawie. Czym i w jaki sposób nawozić trawnik?

Zobacz wideo Jak pozbyć się plam z trawy?

Domowy nawóz do trawy — kilka składników, dzięki którym trawa znów będzie piękna!

Aby przygotować domowy nawóz do trawy, potrzeba tylko kilku składników:

  • 1 puszka piwa
  • 1 butelka wody mineralnej
  • 1/2 szklanki amoniaku
  • 1/2 szklanki płynu do mycia naczyń
  • 1/2 szklanki płynu do płukania jamy ustnej
  • 40-80 litrów wody

Należy połączyć ze sobą wszystkie składniki w 40-80 l wody i tak przygotowaną substancję rozpylać na trawniku raz na trzy tygodnie. Następnie wystarczy obficie podlać trawę, a po pewnym czasie odzyska ona swój piękny, zielony kolor. Do nawożenia trawnika można również wykorzystać kompost.

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Suplementacja, drożdże czy olejowanie? Znajdź swój sposób Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? To prostsze niż myślisz

Kiedy nawozić, kosić i podlewać trawnik?

Aby trawnik był zdrowy i piękny, należy nawozić go 2-3 razy w roku. Najlepiej rozpocząć proces wiosną, powtórzyć go latem i zakończyć jesienią. Trzeba przy tym zadbać o dobór właściwych preparatów, tak, by mogły one dostarczyć glebie to, czego potrzebuje. Istotne jest również regularne koszenie trawnika, gdyż wzmacnia to i pobudza murawę do wzrostu. Pierwsze koszenie powinno mieć miejsce w kwietniu, a ostatnie w październiku. W okresach suchych nie powinno się kosić trawy zbyt często! Za to należy w tym czasie obficie ją podlewać, najlepiej co 2-3 dni. Najlepszą porą jest do tego poranek i wieczór, gdyż w środku dnia może dojść do poparzenia trawy.

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? (zdj. ilustracyjne) Jak wyczyścić szybę w piekarniku bez użycia chemii? Pomocne domowe triki

Więcej o: