Domowe sposoby na kurzajki? Z pomocą przychodzą te rośliny. Skutecznie pozbędą się problemu

Kurzajki to przykry problem, który może nas dotknąć po zarażeniu się wirusem brodawczaka ludzkiego. Na szczęście istnieją domowe sposoby na kurzajki, które pomogą w zwalczeniu objawów. Wystarczy zastosować jeden z kilku produktów. Niektóre z nich znajdziesz w swojej kuchni!

Kurzajki to nieprzyjemne zmiany skórne, które swoim wyglądem mogą przypominać odciski. Za ich powstanie odpowiedzialne są wirusy brodawczaka ludzkiego — zarażenie wirusem HPV. Łatwo można zarazić się poprzez kontakt fizyczny z osobą zainfekowaną, lub nawet używanie tego samego przedmiotu. Aby doszło do zakażenia, skóra musi być uszkodzona. Kurzajki różnią się między sobą kształtem i kolorem. Dermatolog z pewnością oceni, jaki to typ schorzenia i zaproponuje odpowiednie leczenie. Niestety kurzajki to problem, który często lubi powracać, a ich zwalczanie bywa długotrwałe i trudne. Jak można zatem wspomóc walkę z nimi domowym sposobem?

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja dwudziestolatki?

Domowe sposoby na kurzajki. Jaskółcze ziele i mniszek lekarski

Aby pozbyć się kurzajki, warto zastosować rośliny, które przyniosą ulgę. Wyciskanie soku z łodygi jaskółczego ziela (glistnika) na kurzajkę pomoże w zniwelowaniu problemu. Należy przy tym uważać, by nie dostał się do oczu bądź ust, gdyż ma trujące działanie! Nie powinni stosować go również alergicy, gdyż może uczulać.

Mleczko z łodygi mniszka lekarskiego działa podobnie. Wystarczy dwa razy dziennie smarować nim kurzajkę.

Zastosowanie czosnku i olejku herbacianego na kurzajki. Czy to działa?

Można też robić kilka razy dziennie okłady ze zmiażdżonego czosnku — należy umieścić go na kurzajce i zakleić plastrem. Trzeba przy tym zachować szczególną ostrożność, gdyż czosnek może podrażnić skórę, a w skrajnych wypadkach wywołać nawet poparzenie. 

Aby pozbyć się brodawek, warto smarować je dwa razy dziennie nierozcieńczonym olejkiem herbacianym i poczekać do jego wchłonięcia. Olejek ten ma silne działanie odkażające i przeciwwirusowe Efekty powinny być widoczne po kilku dniach. 

Więcej o: