Widzisz ten znak na drzwiach? Możesz stać się następną ofiarą złodziei

Zauważyłeś dziwne znaki nakreślone przed twoim mieszkaniem? Możesz stać się kolejną ofiarą włamywaczy! Symboli tego tajnego języka nie jest dużo, jednak każdy ma inne ważne znaczenie. Poznaj zakodowane wiadomości złodziei i dowiedz się, czy grozi ci kradzież.

Dziwne krzyżyki i kółka wydrapane obok twojego mieszkania mogą świadczyć o obecności złodziei. Jeśli zauważysz któryś z poniższych symboli, warto zachować czujność, poinformować sąsiadów, a w ostateczności pomyśleć o zawiadomieniu policji. Jak zabezpieczyć się przed włamaniem? Oto najskuteczniejsza forma obrony. 

Zobacz wideo Jak zabezpieczyć swój dom przed włamywaczem?

Co oznaczają dziwne symbole przed mieszkaniem? To może być kod złodziei!

Dziwne symbole nakreślone na ścianie przed twoim mieszkaniem lub bezpośrednio na drzwiach wejściowych mogą oznaczać, że w twojej okolicy grasuje szajka złodziei. Oczywiście, nie każda banda rabusiów używa tego samego "tajnego alfabetu" jednak w wielu przypadkach można zauważyć pewne, często pojawiające się elementy. Diament narysowany na drzwiach przeważnie oznacza niezamieszkane mieszkanie, pięć kółek wskazuje na to, że właściciel trzyma w domu pieniądze, a przekreślone kółko na brak kosztownych łupów. O tych dziwnych symbolach wspomniała m.in. podinspektor Małgorzata Sokołowska, prowadząca instagramowy profil "Z pamiętnika policjantki". 

 

Znalazłeś dziwne symbole na drzwiach? Zachowaj czujność! 

Oczywiście, nie każda rysa, lub symbol namalowany na drzwiach czy ścianie oznaczają działanie złodziei. Warto jednak zachować czujność i w razie potrzeby poinformować o swoich podejrzeniach policję. Funkcjonariusze są dobrze zaznajomieni ze schematami, których używają włamywacze. Nie należy bać się, że telefon o "dziwnych znakach na drzwiach" narazi dzwoniącego na ośmieszenie. Jednak symbole narysowane przed mieszkaniem to nie jedyne poszlaki wskazujące na złodziei.

Uważaj również na zamek zaklejony taśmą, lub monety rozrzucone na wycieraczce. Jeśli owe przedmioty nie znikną dość szybko, złodzieje będą mieli pewność, że w mieszkaniu nikogo nie ma od dłuższego czasu. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie swojego domu jest inwestycja w system antywłamaniowy oraz kamery.

Więcej o: