Jak olejować włosy? Wiele osób robi to źle. Oto trzy najczęściej popełniane błędy

Olejowanie włosów to jeden z popularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Istnieje jednak kilka kwestii, o których należy pamiętać, aby nie wyrządzić im krzywdy takim działaniem. Uzyskanie efektu odwrotnego od zamierzonego to ostatnie, na co mamy ochotę. Jak olejować włosy prawidłowo?

Olejowanie włosów z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Ten domowy zabieg, jeśli wykonywany regularnie, przynosi bardzo dobre efekty. Dzięki prawidłowemu stosowaniu włosy są lśniące, gładkie i silne, a końcówki się nie rozdwajają. Czasem niestety zdarza się, że zamiast pomóc naszym pasmom, szkodzimy im. Czego nie powinno się robić podczas olejowania i jakie nawyki warto zmienić?

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak olejować włosy? Częstotliwość zabiegu ma kluczowe znaczenie

Jeśli włosy są w złej kondycji, należy olejować je do dwóch razy w tygodniu. Gdy ich stan jest już w normie, nie trzeba robić tego częściej, niż do dwóch razy w miesiącu. Istotny jest też czas aplikacji wybranego produktu. W zależności od kondycji kosmyków olej przed spłukaniem powinno się na nich trzymać od trzydziestu minut do dwóch godzin. Należy też upewnić się, czy stosowany przez nas produkt jest tłoczony na zimnoPo zabiegu nie stosuj na włosy kosmetyków z silikonem, który skutecznie zahamuje działanie oleju.

Jak uniknąć popełniania błędów? Ilość produktu i sposób nakładania też są ważne

Pamiętaj, aby zawsze stosować odpowiednią ilość oleju. Zaleca się, aby nie było to więcej, niż 1-2 łyżki, w zależności od długości pasemek. Najbezpieczniejszą opcją jest 1,5 łyżki, ale każdy powinien ocenić to sam — w zależności od uzyskiwanych efektów łatwo rozpoznać, czy stosowana ilość jest prawidłowa. Jeśli produkt będzie nakładany zbyt często i będzie go za dużo, doprowadzi to do obciążenia włosów i problemów z domyciem specyfiku. Z kolei zbyt mała dawka produktu nie przyniesie oczekiwanych efektów. Jeśli włosy są cienkie, nie należy nakładać oleju na skórę głowy. Wystarczy aplikacja od uszu w dół. 

Więcej o: