Domowa mieszanka zamiast tabletek do zmywarki. Zapomnij o drogiej chemii i łatwo pozbądź się brudu!

Ta domowa mieszanka zamiast tabletek do zmywarki to hit! Można ją łatwo przygotować na bazie rzeczy, które masz już w domu. Jakość zmywania się nie zmniejszy, za to z pewnością szybko zapomnisz o sklepowej chemii. Gotowy produkt jest bardzo tani i na pewno cię zaskoczy!

Okazuje się, że drogie tabletki do zmywarki można łatwo zastąpić specyfikiem przygotowanym w domu. Nie jest to trudne, gdyż wszystkie składniki znajdują się już w twojej kuchni. Gotowy środek ma takie samo zastosowanie, jak ten kupiony w sklepie.

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Domowa mieszanka zamiast tabletek do zmywarki. Przepis z sodą, solą i kwasem cytrynowym

Aby przygotować domowe tabletki, wystarczy:

  • 1 szklanka sody oczyszczonej
  • 1/2 szklanka soli
  • 1/4 szklanka kwasu cytrynowego
  • 1 łyżka octu
  • foremka do lodu
  • pojemnik ze szczelnym zamknięciem

W misce należy połączyć ze sobą sodę, sól i kwas cytrynowy, a następnie powoli wlać ocet i zmieszać ze sobą składniki, uważając przy tym, by nie wytworzyło się zbyt dużo piany. Kolejnym krokiem jest przelanie mieszanki do foremki na kostki lodu. Taka ilość wystarczy na około 15 tabletek. Następny etap to czekanie, aż specyfik zastygnie. Warto dać mu całą noc. Później wystarczy przełożyć tabletki do pojemnika i szczelnie zamknąć. Gotowy produkt stosuje się tak samo, jak sklepowy.

Nie masz czasu na przygotowanie tabletek? Istnieją szybsze sposoby!

Jeśli nie masz czasu na przygotowywanie domowych tabletek, dobre działanie ma też zwykła soda oczyszczona — efekt nie będzie jednak taki sam. Wystarczy wsypać ją do odpowiedniego pojemnika zmywarki. Sprawdzi się też biały ocet, który dobrze radzi sobie z tłuszczem. Należy wlać go do szklanki i umieścić obok brudnych naczyń. Po rozpoczęciu zmywania ocet zostanie rozprowadzony po wszystkich naczyniach.

Płyn nabłyszczający zastąp innym produktem

Okazuje się, że płyn nabłyszczający można zastąpić octem spirytusowym. Ten również ma właściwości nabłyszczające, a ponadto jest bardziej przyjazny dla środowiska i zdrowia.

Więcej o: