Za jeden koncert biorą prawie 40 tysięcy zł! Ile zarabiają gwiazdy disco polo? Niektóre kwoty szokują

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dochodowa potrafi być branża muzyczna, a konkretniej disco polo. Największe gwiazdy, takie jak Zenek Martyniuk, czy Weekend otrzymują naprawdę gigantyczne sumy za jeden koncert. Która z nich zarabia najwięcej? Oto lista płac kilku topowych muzyków disco polo.

Disco polo od lat jest jednym z najpopularniejszych gatunków muzyki w Polsce. Wiedzą o tym zarówno fani, jak i sami muzycy oraz organizatorzy koncertów. Z tego powodu cena, jaką należy zapłacić za angaż popularnego artysty, jest zwykle tak wysoka. Ile zarabiają gwiazdy disco polo? 

Zobacz wideo Ranking - 5 hitów disco polo

Ile zarabiają gwiazdy disco polo? Zenek Martyniuk to jeden z najbardziej zapracowanych muzyków

Zenek Martyniuk to bez dwóch zdań jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego disco polo. Muzyk już od 30 lat gra i śpiewa w zespole "Akcent". Twórca wielu weselnych hitów rok w rok gra koncerty w całej Polsce. Artysta potrafi wykonać nawet do 300 występów w ciągu dwunastu miesięcy. Jak donosi Agencja Artystyczna Luxart, za jeden koncert grupy muzycznej Zenka Martyniuka należy zapłacić od 25 do 30 tys. złotych. Oczywiście, koszt koncertu jest zależny od kilku różnych cenników. Co ciekawe, artysta mógł otrzymać nawet 70 tys. złotych za swój występ podczas Sylwestra z TVP

Oczywiście, zarobki gwiazdy oraz jego zespołu nie pochodzą tylko z samych koncertów. Do pełnej kwoty należy wliczyć także kontrakty reklamowe, tantiemy, czy choćby zysk na poszczególnych singlach, czy albumach. Krążek "Przekorny los" zyskał status diamentowej płyty, czyli sprzedano ponad 150 000 jej egzemplarzy. Ten wynik oznacza, że artysta zarobił co najmniej 600 tys. złotych. 

Gaża największych polskich artystów disco polo. Ile zarabiają inne zespoły?

Jak się okazuje, Zenek Martyniuk nie jest najlepiej opłacanym muzykiem disco polo. Według wspomnianego wcześniej cennika za jeden koncert zespołów tj. "MIG", "Weekend", "Boys" trzeba zapłacić ponad 30 tys. złotych. Zdecydowanie najdroższym artystą do zakontraktowania jest Sławomir. Twórca hitu "Miłość w Zakopanem". Gwiazda disco polo oczekuje około 38 tysięcy za swój występ. Nieco mniej żądają takie zespoły jak "Daj to Głośniej" oraz "Piękni i młodzi". Koncert tych artystów kosztuje od 25 tys. do 30 tys. złotych. Jeszcze taniej wyceniają się m.in. Tomasz Niecik, autor hitu "Cztery osiemnastki", Miły Pan, czy choćby "Pudzian Band". Muzycy są gotowi zagrać koncert za "jedynie" 15 tys. złotych.

Więcej o: