Wrzuć mokrą chusteczkę do prania i zobacz, co się stanie. Ten banalny trik cię zachwyci

Po praniu okazuje się, że na ubraniach pozostały paproszki, sierść i włosy, a na dodatek rozprzestrzeniły się one po całej tkaninie? Dobrym rozwiązaniem może okazać się... zastosowanie chusteczek nawilżanych! Ta nowa metoda podbija Internet! Wystarczy, że będziesz przestrzegać kilku zasad.

W sklepach znaleźć można specjalne chusteczki, które mają za zadanie wyłapywać kolor podczas prania, co sprawia, że inne tkaniny się nie farbują. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie znoszą segregowania ubrań i wrzucają do pralki wszystko razem. Co jednak zrobić, gdy nasze tkaniny zostawiają po sobie zbitki materiału, które w trakcie prania osiadają na innych? Okazuje się, że na to również znaleziono już rozwiązanie!

Zobacz wideo Jak pozbyć się plamy z truskawek?

Wrzuć mokrą chusteczkę do prania i zobacz, co się stanie. Paprochy i sierść znikną!

Idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie nawilżanych chusteczek dla niemowląt. Prawie każdy ich rodzaj sprawdzi się podczas prania czarnych ubrań, ponieważ potrafią zgarniać wszelkie zabrudzenia. Muszą tylko spełnić kilka zasad.

Po pierwsze, muszą być mocne na tyle, by nie dało się ich rozerwać w rękach. W przeciwnym razie po praniu będziemy zmuszeni do zbierania ich strzępków wymieszanych wśród ubrań, co całkowicie mija się z celem, jaki chcemy osiągnąć. 

Po drugie, chusteczki muszą być wilgotne! Wysuszone nie zadziałają. W związku, z czym trzeba zwrócić na to szczególną uwagę. Najlepiej sprawdzić termin przydatności do użycia i upewnić się, że nie były otwarte przez długi czas. Pamiętaj, że można użyć ich tylko raz, a po praniu należy od razu wyrzucić je do kosza.

Jak użyć chusteczek nawilżanych i jaki przyniosą efekt?

Do pralki wystarczy po prostu włożyć 1-3 chusteczki nawilżane. Po zakończeniu prania okaże się, że paproszków jest dużo mniej, a większość osiadła właśnie na nich.

Więcej o: