Jak wyczyścić srebro? Cztery sposoby, dzięki którym odzyska dawny blask. Są niezawodne!

Co zrobić, gdy biżuteria traci swój blask, a jej wygląd już tak nie zachwyca? Jak wyczyścić srebro? Wystarczy wykorzystać cztery proste, domowe sposoby. Nie są wcale trudne, a większość tych produktów z pewnością znajdziesz w swojej kuchni lub łazience.

Z czasem okazuje się, ze nasza srebrna biżuteria czernieje i traci swój blask. To wina oddziaływania czynników zewnętrznych na ten surowiec — cząstek dwutlenku siarki. Pora o nią zadbać, bo regularne czyszczenie srebra jest kluczowe! To nie czas, żeby się poddać i wyrzucić biżuterię. Na szczęście z tymi domowymi sposobami przekonasz się, że czyszczenie jest bardzo łatwe. 

Zobacz wideo Jak wyczyścić i spakować świecidełka?

Jak wyczyścić srebro? Zastosuj sodę oczyszczoną i ocet

Przygotuj 1 litr gorącej wody, 1 łyżeczkę sody i 1 łyżeczkę octu. Połącz ze sobą składniki i w powstałym roztworze zanurz na 15 minut srebrną biżuterię. Przepłucz ją czystą wodą i przetrzyj ściereczką, a biżuteria będzie czysta.

Kiedy sadzić hortensje?Jak zmienić kolor hortensji? Dzięki temu trikowi nabierze nowego wyglądu

Nie wiesz, jak usunąć nalot ze srebra? Czyszczenie folią aluminiową przyniesie zaskakujący efekt

Potrzebne będą następujące składniki:

  • pół szklanki octu
  • 2 łyżki soli kuchennej
  • 2 łyżeczki sody oczyszczonej
  • 2 szklanki gorącej wody

Aby wyczyścić srebro, wystarczy wyłożyć szklane naczynie folią aluminiową, wlać do niego roztwór powstały z połączenia powyższych składników, włożyć do płynu srebrne przedmioty i odczekać, aż wystygnie. Po tym czasie należy wypolerować przedmioty folią aluminiową, usuwając wytrącony nalot.

Jak się pozbyć muszek owocówek?Jak się pozbyć muszek owocówek? Ta przyprawa sprawi, że znikną na dobre

Jak wyczyścić srebro bez sody? Szare mydło nie tylko do mycia ciała

Wystarczy rozpuścić w misce z ciepłą wodą szare mydło, dodać sok z połowy cytryny i włożyć do roztworu srebrny przedmiot. Po 15 minutach należy go osuszyć i wypolerować.

Do czyszczenia srebra świetnie sprawi się też... piwo! Wystarczy pociemniałe srebro włożyć do słoika z  tym trunkiem i pozostawić na noc, a rano dokładnie wypłukać i osuszyć przedmiot.

Więcej o: