Jak pozbyć się myszy z domu? Ten dźwięk sprawi, że uciekną w popłochu

Myszy co roku szukają schronienia nie tylko w przydomowych piwnicach. Często znajdują je także w naszych domach, co wywołuje ogrom problemów. Jak pozbyć się myszy z domu? Na szczęście istnieją proste i sprawdzone sposoby, dzięki którym szkodniki odejdą i poszukają schronienia w innym miejscu.

Obecność myszy w domu to ogromny problem nie tylko ze względu na to, że wyjadają jedzenie, ale zostawiają też po sobie odchody i masę trudnych do usunięcia zabrudzeń. Nieproszeni lokatorzy lubią uprzykrzać nam życie. Na szczęście istnieją skuteczne metody, dzięki którym uciekną i poszukają schronienia w innym miejscu. 

Zobacz wideo Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Co oznacza pojawienie się myszy w domu?

Gryzonie szukają pożywienia i schronienia. Ma to miejsce często pod koniec lata, gdy zboże zostaje zebrane i zmagazynowane. Tracą przez to możliwość żerowania na łąkach, dlatego zabierają się za szukanie smacznych kąsków w naszych domach. Łatwo je odnaleźć po nieprzyjemnym dla nosa zapachu.

Jak pozbyć się myszy z domu? Postaw na rośliny!

Najbardziej naturalnymi metodami odstraszania szkodników jest hodowla odpowiednich roślin. Należą do nich rumianek, oleander, dziewanna, mięta i liście pomidorów. Warto też wyłożyć w mieszkaniu suchy wrotycz. Tego zapachu nie znoszą!

Jakich dźwięków nie lubią myszy? Postaw na odstraszacz

Odstraszacze ultradźwiękowe emitują dźwięki, które nie są słyszalne dla człowieka, ale odstraszają gryzonie. Urządzenie należy zamontować w pomieszczeniach, w których znaleźliśmy ślady bytowania szkodników, ponieważ ultradźwięki nie przenikają przez ściany. Dzięki temu stworzenia powinny szybko poszukać innego miejsca do żerowania.

Na co najlepiej złapać mysz? Pułapka bezpieczna dla zwierzęcia

Na rynku dostępne są pułapki na myszy, które nie uśmiercą zwierzęcia. Dzięki temu gryzonia można wywieźć z dala od domu i wypuścić na wolność. Aby zachęcić stworzonko do wejścia w pułapkę, należy włożyć do niej jakiś przysmak, na przykład kawałek chleba. Zrób to jednak w rękawiczkach, tak, by zwierzę nie wyczuło zapachu człowieka.

Więcej o: