Jak prać buty w pralce? Dzięki tym banalnym sposobom na pewno ich nie zniszczysz!

Aby odświeżyć buty, warto je od czasu do czasu wyprać. Usunie to wszelkie bakterie i drobnoustroje. Najbezpieczniej jest zrobić to ręcznie, czego nie uniknie się przy niektórych rodzajach materiału. Ale jak prać buty w pralce? Wystarczy przestrzegać kilku zasad, dzięki którym nie ulegną zniszczeniu.

Wielu ludzi wrzuca buty do prania bez głębszego zastanowienia, ponieważ jest to najszybszy i najprostszy sposób na pozbycie się zabrudzeń. Ale czy buty można prać w pralce? Nie zawsze! Po czasie okazuje się, że podczas czyszczenia niestety uległy zniszczeniu. Jaki popełniamy błąd? Należy przestrzegać kilku prostych zasad, a dzięki nim osiągniesz sukces.

Zobacz wideo Sneakersy - najlepszy sposób na przełamanie eleganckiej stylizacji?

Jakie buty można prać w pralce? Warto o tym pamiętać

Do pralki ze spokojem można wrzucić trampki czy tenisówki. Uważać należy przy obuwiu sportowym, gdyż podczas jego uszkodzenia reklamacja może nie zostać uznana. Absolutnie nie wolno prać w pralce obuwia klejonego, zamszowego, skórzanego, szpilek i espadryli.

Kiedy sadzić hortensje? Jak zmienić kolor hortensji? Dzięki temu trikowi nabierze nowego wyglądu

Jak prać buty sportowe ręcznie? Oto sprawdzone triki 

Jeśli boimy się uszkodzeń, jakie może wyrządzić pralka, do umycia butów sportowych z powodzeniem wystarczy woda, mydło i odrobina wybielającej pasty do zębów. Na początek należy wyciągnąć sznurowadła i namoczyć je w zamydlonej wodzie z dodatkiem pasty. Kolejnym krokiem jest zanurzenie gąbki w tej samej mieszance i wytarcie zewnętrznej strony buta, nie zapominając przy tym o podeszwach. Ostatni etap to dokładne wysuszenie obuwia.

Jak się pozbyć muszek owocówek? Jak się pozbyć muszek owocówek? Ta przyprawa sprawi, że znikną na dobre

Jak prać buty w pralce, żeby ich nie zniszczyć? Praktyczne wskazówki 

Należy pamiętać, aby zawsze na samym początku wyciągnąć z butów sznurówki i wkładki, które mogą łatwo się zniszczyć podczas prania. Obuwie dobrze jest prać w specjalnie przystosowanym do tego programie, który posiada już większość nowoczesnych pralek. Zawsze można też ustawić program ręcznie, pamiętając o kilku zasadach: temperatura nie więcej, niż 30 stopni Celsjusza, niskie obroty, bez wirowania, a całość prania nie powinna zająć więcej, niż 30 minut.

Więcej o: