Jak wyczyścić czajnik z kamienia? Ten produkt za niecałe 2 zł pozbędzie się osadu w mgnieniu oka

Jak wyczyścić czajnik z kamienia? Znamy odpowiedź na to pytanie! Najskuteczniejszymi sposobami na usunięcie nalotu osadzającego się na urządzeniu są sprawdzone domowe triki. Wystarczy, że użyjesz produktu za niecałe dwa złote, aby rozwiązać ten irytujący problem w okamgnieniu.

Częste korzystanie z czajnika w połączeniu z twardą wodą może powodować nagromadzenie się kamiennego osadu na dnie i ściankach urządzenia. Pozbycie się niechcianego nalotu potrafi być naprawdę uciążliwe. Jak wyczyścić czajnik z kamienia w prosty sposób? Oto kilka sprawdzonych rozwiązań. 

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Jak wyczyścić czajnik z kamienia? Użyj octu i wody

Jednym z najprostszych, a jednocześnie najskuteczniejszych sposobów na walkę z osadem jest mieszanina na bazie wody i octu. Substancja sprawdza się doskonale nawet przy grubej warstwie kamienia. Po prostu wymieszaj ze sobą oba płyny w proporcji 1:1. Następnie wlej miksturę do wnętrza czajnika i zagotuj ją. Zostaw urządzenie na mniej więcej godzinę. W tym czasie roztwór zdąży przestygnąć i dotrzeć pod spód nawet najgrubszych warstw osadu. Wylej płyn do zlewu, dokładnie opłucz i wymyj czajnik. Na sam koniec nalej do niego wody i ponownie ją zagotuj — dzięki temu pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu octu. 

Masz problem z kamieniem w czajniku? Skórka z ziemniaka szybko go rozwiąże

Trik ze skórką z ziemniaka w roli głównej stosowały już nasze babcie. W czasach, w których zdobycie silnych środków chemicznych graniczyła z cudem, trzeba było przecież sobie jakoś radzić z domowymi porządkami. W ten sposób zastosowano obierki z kartofli jako naturalnego detergentu. Jak działa ten sposób? Wystarczy, że położysz umyte skórki na dnie czajnika, po czym zalejesz je wodą i zagotujesz. Powtórz ten proces kilka razy, pamiętaj, aby często wymieniać obierki na świeże. Po użyciu tego sposobu zauważysz, że osiadły na dnie kamień zostanie oderwany. Dzięki temu w łatwy sposób usuniesz go z urządzenia. 

Więcej o: