Jak rozjaśnić włosy w domu? Potrzebne produkty znajdziesz w kuchennej szafce

Jak rozjaśnić włosy? Z pomocą przyjdą składniki, które każdy z nas ma w domu. Kosztują grosze, a efekty są widoczne już po pierwszym użyciu.

Marzysz od jaśniejszych włosach, a nie chcesz używać chemii. Jaśniejsze kosmyki odświeżą wygląd i dodadzą blasku twoim włosom. Pomogą ci domowe, sprawdzone sposoby. Są łatwe w przygotowaniu, a efekt będzie długotrwały i zadowalający.

Zobacz wideo Margaret ścięła włosy i pofarbowała na rudo. Podzieliła się nagraniami z wizyty u fryzjera

Chcesz wiedzieć, jak rozjaśnić włosy w domu? Potrzebne produkty zapewne masz w domu 

Istnieją dobre i sprawdzone metody, by mieć włosy o innym, wymarzonym odcieniu. Kosztują kilka złotych, a składniki na ich przygotowanie najczęściej masz w domu. Zabieg będzie łatwy i co najważniejsze można go często powtarzać. Cytryna, miód, rumianek to twoi sprzymierzeńcy w uzyskaniu pożądanego efektu.

Jak rozjaśnić włosy w domu? Szybkie domowe triki

Pomocne i przydatne będą miseczka albo buteleczka z dyfuzorem. Na początek cytryna. Jej sok wpłynie korzystnie na ogólny stan twoich włosów. Na jego bazie często sporządza się domowe mikstury służące poprawie kondycji kosmyków. Okazuje się, że ma ona również właściwości rozjaśniające. Do włosów krótkich i średniej długości wystarczy połówka cytryny, do dłuższych wycisnąć trzeba sok z całego owocu. W proporcji 1:3 łączymy sok z wodą i polewamy cieczą włosy. Rozczesujemy włosy i czekamy, aż wyschną. Wzmożony efekt uzyskamy, wystawiając je na słońce.

Drugi sposób to użycie rumianku. To zioło znane od stuleci poprawi stan skóry głowy, działa przeciwzapalnie i ma właściwości rozjaśniające. Zalewamy 2 torebki rumianku wrzątkiem, po tym, jak ostygnie, przelewamy włosy naparem, podobnie jak w przypadku cytryny. 

Na koniec miód. Dzięki niemu uzyskamy pasemka o pięknym bursztynowym odcieniu. Najlepiej rozcieńczyć go w szklance wody z dodatkiem soku z cytryny. Taką płukanką polewamy włosy i zostawiamy ponownie, aż do wysuszenia. Później myjemy delikatnym szamponem. 

Więcej o: