Wlej ocet do spłuczki i zostaw na noc. Ten domowy sposób pozwoli ci zaoszczędzić czas i pieniądze

Sprzątanie toalety nie może się obyć bez dokładnego oczyszczenia jej spłuczki. Niestety wiele osób często o tym zapomina. Prowadzi to do nagromadzenia kamienia, przez który może dojść do jej uszkodzenia. Jak tego uniknąć? Wlej ocet do spłuczki i szybko pozbądź się tego uporczywego problemu.

Oprócz kamienia, w spłuczce toalety  zbierają się bakterie, grzyby i pleśń. Ich nadmiar prowadzi do pojawienia się brzydkiego zapachu bądź uszkodzenia muszli. Jak ją wyczyścić? Wystarczy do tego odrobina octu. 

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Wlej ocet do spłuczki. Pozbądź się nadmiaru kamiennego osadu

Nie bez powodu ocet pojawia się w tak wielu sprawdzonych sposobach. Jego właściwości czyszczące idące razem z niewielką ceną sprawiają, że roztwór idealnie nadaje się do domowych porządków. Kwas szczególnie dobrze radzi sobie z kamieniem i innego rodzaju osadami. Jeśli chcesz pozbyć się nalotu z muszli klozetowej, koniecznie wypróbuj ten trik. Wystarczy, że zakręcisz dopływ wody do toalety, po czym ją spłuczesz. Zbiornik powinien być wypełniony do około 1/3 pojemności. Zagotuj tyle wody, aby zapełniła spłuczkę. Do przestudzonego płynu dodaj od 250 ml do 500 ml octu.

Mieszaninę wlej do wewnątrz zbiornika, tak aby pod jej powierzchnią znalazł się cały znajdujący się w nim osad. Tak przygotowaną spłuczkę pozostaw na kilka godzin. Po tym czasie spuść wodę i dokładnie oczyść porcelanę za pomocą szczotki lub gąbki. Odkręć dopływ wody, a po napełnieniu zbiornika dodaj do niej kilka kropel olejku eterycznego. W ten sposób pozbędziesz się zapachu octu. 

Jak pozbyć się zapachu octu ze spłuczki? Użyj cynamonu!

Użyłeś octu do odkamienienia spłuczki, jednak jego nieprzyjemny zapach nadal unosi się w łazience? Jest na to sprawdzony sposób! Wystarczy, że użyjesz trochę cynamonu. Wsyp do małego garnuszka dwie łyżki przyprawy. Zalej proszek wodą, a następnie całość zagotuj. Wstaw naczynie do łazienki i zostaw je tam na kilka minut. Zapach octu szybko ustąpi miejsca aromatowi cynamonu. 

Więcej o: