Pamiętacie bliźniaków Weasley z serii "Harry Potter"? Dziś mają 36 lat i wciąż są nierozłączni

James i Oliver Phelps najbardziej znani są z roli bliźniaków Weasley w serii "Harry Potter". Niedawno odwiedzili Polskę, gdzie kręcili odcinek do serialu podróżniczego. I mimo że mają już 36 lat, wciąż są nierozłączni i wspólnie biorą udział w wielu projektach.

Bracia Phelps najbardziej znani są z roli Freda i George’a Weasleyów w filmach o Harrym Potterze. Występ w kultowej serii przyniósł im sławę. Wciąż występują w filmach, biorą też udział we wspólnych projektach. Czym się dziś zajmują i jak się zmienili?

 
Zobacz wideo Wszyscy wiemy, jak zmienili się główni bohaterzy "Harry'ego Pottera". Drugoplanowych postaci dziś nie poznacie!

Grali bliźniaków Weasley w serii Harry Potter. Pamiętacie ich?

W 2000 roku James i Oliver postanowili uciec ze szkoły, by wziąć udział w castingu do pierwszej części serii o Harrym Potterze. Było to konieczne, bo ich mama kategorycznie zakazała im pójścia na przesłuchania. Udało się i obaj otrzymali role w filmie. James został obsadzony jako Fred, Oliver jako George.

 

Bliźniacy, którzy słynęli z żartów i dowcipów, byli i wciąż są jednymi z najbardziej uwielbianych przez fanów bohaterów serii. Tak jak Weasleyowie, w prawdziwym życiu bracia są nierozłączni. I podobnie jak oni lubią żartować, szczególnie podczas wywiadów.

Czym dziś zajmują się James i Oliver Phelps? Niedawno odwiedzili Polskę

Jednak występ w Harrym Potterze nie był ich jedyną rolą aktorską. Niedawno pojawili się w filmie "Ostatniej nocy w Soho". Prowadzą też podcast, w którym opowiadają m.in. o swoich podróżach i życiu oraz prowadzą wywiady z gwiazdami i celebrytami.

Jakiś czas temu odwiedzili też Polskę, gdzie kręcili zdjęcia do programu podróżniczego "Fantastyczni przyjaciele". Serial jest emitowany na platformie HBO Max. Bracia, z udziałem zaproszonych gości, pokazują w nim magiczne miejsca na świecie np. Irlandię, Islandię czy Dubaj. W Polsce odwiedzili m.in. Kraków.

Obaj są żonaci. Oliver wziął ślub w 2015 roku, a James w 2016. 

 
 
Więcej o: