Jak wyczyścić pralkę? Wystarczy tylko 4 zł! Wlej szklankę tego produktu i pozbądź się smrodu na dobre

Pralka, jak każde urządzenie domowe, wymaga regularnego czyszczenia. Zdarza się jednak, że dotarcie do zabrudzonych zakamarków jest problematyczne. Na szczęście istnieją proste rozwiązania, dzięki którym znowu będziesz cieszyć się czystą maszyną. Oto kilka z nich.

Elementy pralki podczas każdego prania są poddawane działaniu wody i chemii, która czyści nasze ubrania. Niestety zabrudzenia lubią osiadać na różnych częściach urządzenia, co prowadzi do powstania brzydkiego zapachu. Na szczęście z pomocą przychodzą tanie, domowe sposoby, które pomogą w zlikwidowaniu przykrego kłopotu.

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia?

Jak wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziała? Niezawodna soda i ocet przychodzą z pomocą

Okazuje się, że wyczyszczenie pralki za pomocą sody oczyszczonej i octu przyniesie tak samo dobre rezultaty, co wykorzystanie drogiej, sklepowej chemii. Oba te składniki łatwo pozbędą się kamienia, bakterii i przykrego dla nosa zapachu. Wystarczy wlać szklankę octu do pojemnika na proszek lub bębna i ustawić program na 90 stopni. Dla jeszcze lepszego efektu można wsypać dodatkowo połowę opakowania sody oczyszczonej. 

Jeśli nie wiesz, jak pozbyć się osadu z pralki, użyj kwasku cytrynowego

Oprócz sody oczyszczonej i octu kwasek cytrynowy również radzi sobie doskonale z kamieniem, który lubi osiadać we wnętrzu pralki. Wystarczy wsypać około 1/3 szklanki produktu do bębna i ustawić program na 90 stopni. W efekcie urządzenie zostanie dokładnie wyczyszczone.

Czyszczenie zabrudzeń płynem do naczyń również ma sens. Sprawdzi się przy niewielkich zabrudzeniach!

Przy niewielkich zabrudzeniach uszczelek dobrze sprawdzi się również płyn do mycia naczyń. Należy odłączyć pralkę od zasilania, zamoczyć gąbkę w wodzie i płynie do naczyń i zwilżyć uszczelkę, zbierając z niej wszelkie szarawe zabrudzenia. Po wykonaniu zadania wystarczy wytrzeć mokrą powierzchnię ręcznikiem papierowym lub suchą szmatką.

Więcej o: