Jak pozbyć się mrówek z domu i ogrodu? Te niezawodne metody sprawią, że więcej ich nie zobaczysz!

Nie wiesz, jak pozbyć się mrówek z domu i ogrodu? Na szczęście istnieją domowe, przyjazne dla środowiska sposoby, dzięki którym te szkodniki odejdą na dobre. Skuteczne środki prawdopodobnie posiadasz już w swojej kuchni! Oto kilka trików na rozwiązanie tego problemu.

Problem mrówek często lubi powracać. Niechciane wizyty są problematyczne, przez co zastanawiamy się, co zrobić, gdy szkodniki nie mają ochoty odejść. Na szczęście istnieją domowe sposoby, dzięki którym niechciani lokatorzy uciekną na dobre!

Zobacz wideo Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Dlaczego mrówki są w domu? Przede wszystkim szukają pożywienia!

Mrówki kuszone są przez pozostawiane resztki jedzenia, w związku z czym warto zadbać o czystość mieszkania. Poszukują cukrów i białek, dlatego chętnie zaglądają w miejsca, w których znajdą nieposprzątane okruszki lub rozlany sok.

Pranie ręcznikówJak prać ręczniki, żeby znów były miękkie i puszyste? Domowe sposoby

Jak pozbyć się mrówek z domu i ogrodu? Te składniki zapewne masz już w kuchni

Jednym z najpopularniejszych sposobów jest przygotowanie roztworu z octu i wody w proporcji 1:1 i rozpylenie mieszanki w miejscach, w których mrówki wytypowały swoje ścieżki. Nieprzyjemny zapach skutecznie je odstraszy, przez co szybko poszukają nowych miejsc do zamieszkania. Dobre działanie może przynieść też sok z cytryny. Ważne, żeby nie stosować roztworów bezpośrednio na te żyjątka, gdyż pozbawi je to życia. Te pożyteczne stworzenia użyźniają glebę i oczyszczają ściółkę leśną. 

piwonie/ogródKiedy przesadzać piwonie? Sprawdź, jak to zrobić, by pięknie kwitły

Domowe sposoby na mrówki w ogrodzie? Postaw na pomidory i lawendę

Jeśli chcesz pozbyć się mrówek z ogrodu, warto zastanowić się nad hodowlą pewnych roślin, których zapachu nie jest dla nich przyjemny. Mogą to być pomidory, pietruszka, czosnek, lawenda, mięta, wrotycz, piołun, tymianek, pieprz, bazylia, majeranek, pokrzywa. To najprostszy sposób, aby zapobiec wizytom mrówek w naszym ogrodzie. Jednocześnie zyskamy dzięki temu aromatyczne przyprawy do kuchni. 

Więcej o: