Jak wyczyścić przypalony garnek? Z tymi trikami usuniesz największe zabrudzenia bez szorowania

Zastanawiasz się jak wyczyścić przypalony garnek? Masz do wyboru kilka sprawdzonych sposobów.

Przypalenia na garnku mogą być trudne do usunięcia, ale nie muszą. Wystarczy sięgnąć po jeden z poniższych sposobów, aby usunąć zabrudzenia.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Jak wyczyścić przypalony garnek? Wykorzystaj te produkty

O ile masz potrzebne produkty w domu, nie zapłacisz nic, a garnek będzie błyszczał jak nowy. Jeśli nie masz akurat soli, sody czy ryżu, pędź do sklepu. Warto, bo za kilka złotych odzyskasz naczynie.

  • Sól- popularny produkt, powinien pomóc na 2 sposoby. Po pierwsze nasyp soli, dolej wody, zrób papkę i pozostaw na noc, rano zabrudzenia powinny odejść same. Jeśli ten wybór nie zadziała, druga możliwość: nasyp soli i zagotuj wodę, to powinno pomóc.
  • Soda - ma szerokie zastosowanie, to jeden ze starszych sposób z jej dodatkiem: podobnie jak sól, sodę pozostaw na noc w połączeniu z wodą. Mikstura powinna rozmoczyć spaleniznę. Wystarczy nasypać parę łyżek proszku. Metoda nie jest dobra w przypadku aluminiowych garnków.
  • Ocet- nasz kuchenny pomocnik, dolany do wody (ok. 1 szklanki) w połączeniu z 3 łyżeczkami soli i zagotowaniu pomoże odkleić wszystko, co niepotrzebne ze spalonego dna.

Dalej nie wiesz, jak wyczyścić przypalony garnek? Przyda się popularny napój gazowany 

Jeśli żadna z powyższych metod nie działa, może przydać się cola. Jej właściwości odrdzewiające, działają też na przypalone dno. Poddana działaniu wysokiej temperatury, skutecznie pomoże. Wystarczy przeczyścić dno dodatkowo gąbką, a garnek będzie lśnił nowością. Już mała puszka popularnego napoju gazowanego pomoże w usunięciu zabrudzeń. 

Więcej o: