Żółte plamy na desce sedesowej? Pozbądź się ich domowymi sposobami za mniej niż 2 zł!

Co jakiś czas spotykamy się z żółtymi plamami na desce sedesowej, zazwyczaj w często uczęszczanych toaletach publicznych. Nie jest to komfortowy i ładny widok. Na szczęście estetykę deski można w łatwy sposób poprawić domowymi sposobami. Oprócz tego, że są tanie, to również i ekologiczne!

Deska sedesowa jest idealnym miejscem do rozwoju wszelkiego rodzaju drobnoustrojów i różnych bakterii. Często głowimy się nad tym, jak można pozbyć się z niej nieestetycznych, żółtych plam, powstałych przez częste użytkowanie. Na szczęście z tymi domowymi, tanimi i ekologicznymi sposobami nie musi to być wcale trudne!

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Czym czyścić żółte plamy na desce sedesowej? Zastosuj sodę oczyszczoną i mydło kauczukowe

Wystarczy połączyć wodę z sodą oczyszczoną i mydłem kauczukowym, a następnie nanieść na powierzchnię, którą chcemy wyczyścić. Po 15 minutach należy wytrzeć suchą szmatką lub szczotką do toalety. Taki środek działa dobrze na wnętrze muszli i wewnętrzną stronę deski sedesowej.

Jeśli nie posiadasz mydła kauczukowego, możesz przyrządzić pastę z samej sody. W tym celu połącz ją z odrobiną wody, by uzyskać gęstą konsystencję. Czyszczenie powierzchni sodą oczyszczoną to najtańszy sposób na utrzymanie czystości.

Jak usunąć żółty osad z toalety? Wykorzystaj do tego popularny napój

Aby zlikwidować żółte plamy z deski sedesowej, można wykorzystać do tego coca-colę, która zawiera w sobie kwas fosforowy. Dzięki temu dobrze sprawdza się jako produkt czyszczący. Wystarczy namoczyć szmatkę w płynie i położyć ją w miejscach, z których chcemy pozbyć się zabrudzeń. Po około 30 minutach należy wyszorować plamy i umyć toaletę wodą.

Dlaczego należy zamykać klapę od sedesu? Powód jest bardzo ważny!

Okazuje się, że niezamykanie klapy od sedesu może mieć wpływ na zdrowie. Po zaspokojeniu potrzeb fizjologicznych i spuszczeniu wody przy otwartej toalecie wszelkie drobnoustroje zostaną wypchane w górę, przez co mogą osiąść na ciele człowieka, ręcznikach, szczoteczkach do zębów i wszystkim, co znajduje się w pomieszczeniu. Bakterie kałowe są bardzo groźne, dlatego warto zwrócić na to uwagę.

Więcej o: