Jak wyczyścić piekarnik? Wystarczy 30 minut, a będzie lśnił jak nowy

Jak wyczyścić piekarnik, aby lśnił jak nowy? Nie potrzebna jest w tym celu droga chemia. Jeśli zastanawiasz się, czym wyczyścić piekarnik, to podpowiadamy, że są produkty, które większość z nas ma na co dzień w kuchni, a są niezawodne!

Jak pozbyć się zabrudzeń z piekarnika, które powstały podczas przyrządzania świątecznej uczty? Jest na to kilka sposóbów. 

Zobacz wideo Twarde masło prosto z lodówki i niedojrzałe awokado gotowe do jedzenia w kilka minut? To możliwe!

Jak wyczyścić piekarnik? Domowe sposoby są niezawodne i kosztują grosze

Jeśli twój piekarnik jest średnio zabrudzony i czyścisz go regularnie, użyj płynu do naczyń. Jeśli są w nim trwalsze przypalenia i przebarwienia, trzeba sięgnąć po inne metody. Do żaroodpornego naczynia nalewamy wody, dodajemy 1 łyżkę octu lub soku z cytryny, nastawiamy termoobieg na 180 stopni i włączamy czas 30 minut. Parująca woda zmiękczy brud. Po tym czasie naczynie wyjmujemy, a po wystudzeniu piekarnika, przecieramy wnętrze wilgotną, a następnie suchą szmatką. 

Czyszczenie piekarnika nie musi być trudne. Przyda się soda oczyszczona 

Soda przy sprzątaniu jest niezastąpiona. Na początek trzeba zrobić mieszankę z 1 łyżki sody, 1 łyżki octu, 1 łyżki płynu do naczyń i łyżki wody. Nakładamy taką mieszankę na kilka minut. To skutecznie rozpuści i rozwiąże problem obtłuszczonych powierzchni. Lekkie zabrudzenia wystarczy na bieżąco czyścić roztworem octu i wody. Spryskujemy wnętrze piekarnika i wycieramy po kilku minutach do sucha.

Na koniec szyba, bo to ona pierwsza rzuca się w oczy. Brudna lub źle wyczyszczona przeszkadza i drażni nas na co dzień. Do jej wymycia wystarczy roztwór wody z sodą, a jeśli brązowych smug jest więcej albo są bardzo ciemne, można wypróbować pastę do zębów. Do wszystkich czynności używajmy gąbek, szmatek, ręczników papierowych, pędzli, żeby nie porysować i nie zniszczyć powierzchni.

Więcej o: