Proste i tanie sposoby na czyszczenie kostki brukowej. Jednym produktem usuniesz mech, chwasty i plamy

Czyszczenie kostki brukowej to problem, z którym boryka się każdy, kto ma ją na swojej posesji. Możliwe, że potrzebne do rozwiązania kłopotu produkty masz już w swojej kuchni! Jeśli wyłożyłeś miejsce przed domem tym materiałem, dzięki prostym metodom z łatwością pozbędziesz się mchu, chwastów i plam.

Ulubionym materiałem wielu ludzi na utworzenie podjazdu przed domem jest z całą pewnością kostka brukowa. Jej estetyka zależy od tego, jak się o nią dba. Nie dla wszystkich jest to jednak proste. Okazuje się, że odpowiednie środki czyszczące można znaleźć w kuchni!

Zobacz wideo Jak najłatwiej wyczyścić urządzenia kuchenne - piekarnik, zmywarkę i kran?

Jak usunąć chwasty z kostki brukowej? Pomoże produkt z kuchni

Jednym z najszybszych i najtańszych sposobów czyszczenia kostki jest z pewnością wykonanie oprysku z octu. Wystarczy rozcieńczyć substancję z wodą w proporcjach 2:1 i obficie spryskać nią miejsce zachwaszczenia. Zawarty w occie kwas sprawi, że rośliny wyschną i obumrą. Oprysk należy stosować w suchy i słoneczny dzień, gdy temperatura powietrza nie przekracza 15 stopni. Jeśli nagle zacznie padać, proces trzeba powtórzyć, gdyż deszcz zmyje produkt i nie doczekamy się żadnych efektów. Ten sposób dobrze działa też na plamy z tłuszczu i oleju silnikowego, przy czym jest w pełni bezpieczny i nie pozostawia przebarwień.

Wsyp w miejsce proszku do prania i nastaw pralkę. Efekt? Będzie jak nowa! (zdjęcie ilustracyjne)Jak wyczyścić pralkę? Szklanka tego produktu usunie smród na dobre

Sposób na czystą kostkę brukową. Wykorzystaj sól

Aby pozbyć się chwastów, wystarczy w słoneczny dzień posypać je solą kuchenną, a następnie spryskać niewielką ilością wody. Ten sposób dobrze sprawdzi się też na problemy z mchem. Należy jednak uważać, gdyż sól może doprowadzić do przebarwień materiału.

Ugryzienie komaraDomowe sposoby na komary. Ten trik jest naprawdę banalny

Jak wyczyścić kostkę brukową? Postaw na sodę oczyszczoną

Na plamy, chwasty i mech dobrze sprawdzi się też soda oczyszczona. Wystarczy połączyć ją z wodą i powstałą pastę nałożyć na kostkę brukową, a zabrudzenia powinny się rozpuścić. Po kilku minutach należy zmyć produkt chłodną wodą, uważając, by nie powstały zacieki. Aby pozbyć się chwastów ze szczelin, dobrze jest bezpośrednio wsypać do nich sodę.

Więcej o: