Wsyp do zlewu pół szklanki soli. Ten genialny trik pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze i czas

Wsyp do odpływu pół szklanki soli i zalej wrzątkiem. Efekt na pewno cię zaskoczy! Ten tani trik pozwoli ci pozbyć się uciążliwego problemu, z którym często mamy do czynienia w kuchni. W ten sposób radziły sobie z nim nasze babcie, jednak dzisiaj okazuje się równie przydatny.

Resztki żywności, które trafiają do kuchennego zlewu, mogą go bardzo szybko zatkać. Niedrożny odpływ to bardzo poważny problem. Jak go rozwiązać? Najlepiej skorzystać z triku, który znany jest już od lat. Wsyp pół szklanki soli do zlewu i zalej ją wrzątkiem. Udrożnij rury i zaoszczędź pieniądze.

Zobacz wideo Jak pielęgnować zlew, by był zawsze lśniący i czysty?

Wsyp do zlewu pół szklanki soli i zalej ją wodą. Skuteczny trik, dzięki któremu sporo zaoszczędzisz

Stworzenie domowego środka do udrożniania rur jest banalnie proste. Potrzebujesz jedynie soli i gorącej wody. Dzięki tym dwóm substancjom będziesz w stanie zadbać o odpływ w swoim zlewie, umywalce, czy wannie. Ponadto ten tani trik jest bezpieczny dla zdrowia, nie szkodzi rurom, oraz jest ekologiczny. Wystarczy, że wsypiesz do odpływu pół szklanki soli, a następnie powoli zalejesz je dwoma litrami wrzątku. W ten sposób rozbijesz wszelkie zatory i usuniesz osadzające się w rurach resztki jedzenia. Pamiętaj jednak, że sól w połączeniu z gorącą wodą może uszkodzić plastikowe syfony!

Jak udrożnić rury? Skorzystaj z sody oczyszczonej. Skuteczny trik na niechciany osad

Aby zwiększyć działanie soli, możesz dodać do niej trochę sody oczyszczonej. Wymieszaj oba proszki w proporcji 1:1. Następne działania nie różnią się za bardzo od opisanego wyżej sposobu. Wsyp mieszaninę do zlewu i powoli zalewaj ją wrzątkiem. Do odpływu możesz także dolać szklankę octu. Dzięki temu jeszcze lepiej udrożnisz rury. Pamiętaj, że domowe detergenty są delikatniejsze od chemicznych środków dostępnych do kupienia w sklepie. Z tego powodu taką "kurację" warto stosować raz na dwa tygodnie lub nawet częściej. 

Więcej o: