Jak pielęgnować wrzosy w doniczce? Poznaj jeden trik, dzięki któremu kwiaty staną się bujne i piękne

Wrzosy to popularne kwiaty ogrodowe. Mało kto wie, że rośliny świetnie sprawdzą się także w domu. Ich pielęgnacja nie należy do najprostszych. Należy przy niej pamiętać o kilku ważnych szczegółach. Jak hodować wrzosy w doniczce? Oto kilka sprawdzonych trików

Pielęgnacja wrzosów w doniczce może być naprawdę prosta i przyjemna. Wystarczy, że będziesz pamiętać o tych ważnych szczegółach. Jakich zasad należy przestrzegać, aby ich kwiaty kwitły bujnie przez naprawdę długi czas?

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Jak hodować wrzosy w doniczce? Poznaj najważniejsze zasady

Kwitnące wrzosy to jeden z najbardziej rozpoznawalnych znaków nadchodzącej jesieni. Z tego powodu już w sierpniu w sklepach ogrodniczych można znaleźć sadzonki tych kwiatów. Po ich zakupie należy od razu je przesadzić. Zwykle ziemia, w której zostały zasadzone, składają się wyłącznie z torfu. Do nowej doniczki (o średnicy co najmniej 15 cm) nasyp najpierw keramzyt — substancja idealnie sprawdzi się jako warstwa drenażowa. Następnie dosyp ziemi i zasadź wrzosy.

Rośliny najbardziej lubią kwaśną glebę o pH 3,5-5,0. Na samą górę podłoża wysyp korę sosnową. Ustaw roślinę w nasłonecznionym miejscu i pamiętaj, żeby dobrze osłonić je przed działaniem wiatru. 

Jak podlewać wrzosy? Pielęgnacja kwiatów w domowych warunkach

Wrzosy mają dość płytki system korzeniowy. Z tego powodu należy dbać, aby ziemia, w której zostały zasadzone, nie była zbyt mokra. Pamiętaj także, aby wybrana na przez ciebie doniczka miała pod spodem dziury odpowiadające za drenaż zbędnego nadmiaru wody. Rośliny najlepiej czują się na zewnątrz. Z tego powodu najlepiej trzymać je na balkonie lub tarasie. Jeśli koniecznie musisz schować je w domu, pamiętaj, żeby ustawić je z dala od kaloryferów, w stosunkowo chłodnym miejscu.

Podlewanie wrzosów może być dość skomplikowane. Z jednej strony musisz pamiętać o regularnym nawadnianiu rośliny, z drugiej nie możesz jej przelać. Najprostszym sposobem na ich pielęgnacje jest niedopuszczenie do wyschnięcia gleby. Podlewaj wrzosy tak często, aby ich podłoże było ciągle lekko wilgotne. Kwiaty nie lubią także wody o dużym stężeniu wapnia. 

Więcej o: