Jak wyczyścić płytki w łazience? Jeden produkt wystarczy, aby wyglądały jak nowe

Domycie zabrudzonych fug potrafi być nieraz prawdziwym wyzwaniem. To właśnie tam najczęściej zbiera się trudny do usunięcia brud. Jak poradzić sobie z tym problemem? Ta TikTokerka przypadkiem wpadła na idealne rozwiązanie. Czyszczenie płytek podłogowych jeszcze nigdy nie było tak łatwe!

Jak się okazuje, wystarczy jeden użyteczny produkt, aby wielogodzinne szorowanie płytek zmieniło się w krótkie i proste zadanie. Jedna z użytkowniczek TikToka podzieliła się swoim odkryciem ze swoimi fanami. Jak na nie wpadła? Przez przypadek wylała ten środek na posadzkę.

Zobacz wideo Jak sprytnie wykorzystać szare mydło?

Szybko pozbądź się zabrudzeń z płytek podłogowych. Wystarczy jeden produkt!

Użytkowniczka TikToka używająca nicku livecomposed od dłuższego czasu dzieli się ze swoimi fanami przydatnymi trikami ułatwiającymi życie. Idąc przez kuchnię przez przypadek, oblała płytki podłogowe odtłuszczaczem. Kobieta szybko odkryła, że to właśnie ten środek skutecznie usuwa nawet najgorsze zabrudzenia z kafelek i fug. W następnym filmiku nagrała, jak dobrze sprawdza się ten sposób.

Wystarczy, że rozprowadzisz specyfik po podłodze, delikatnie wmasowując go szczotką w szczeliny pomiędzy płytkami. Po odczekaniu minuty przemyj podłogę mopem. Kurz, tłuszcz i inne zabrudzenia znikną w mgnieniu oka! Pamiętaj jednak, aby używać środków przyjaznych materiałowi, z którego wykonane są kafelki. Niektóre z dostępnych na rynku środków mogą je uszkodzić. Te informacje znaleźć możesz na etykiecie butelki. 

Inne sprawdzone sposoby na czyste podłogi. Użyj tabletek do zmywarki

Kolejnym sprawdzonym sposobem na lśniące podłogi jest trik wykorzystujący tabletki do zmywarki. Wystarczy, że rozpuścisz dwie kostki w wiadrze z ciepłą wodą. Nie dodawaj do niej płynu! Specyfik, którego zwykle używasz do mycia naczyń, zastąpi go w 100%. Wymyj podłogę mopem namoczonym w powstałej mieszaninie. Warto też wspomnieć, że oprócz usuwania zabrudzeń, tabletki mają również właściwości nabłyszczające. Nie dość, że pozbędziesz się brudu z trudno dostępnych miejsc, to na dodatek sprawisz, że twoje kafelki będą wyglądać jak nowe! 

Więcej o: