Wlej go do wody i zapomnij o smugach! To najlepszy sposób na lśniące panele

Lśniąca podłoga od razu sprawia, że każde pomieszczenie wydaje się schludniejsze. Jednak utrzymanie paneli w idealnym stanie może być bardzo problematyczne. Na szczęście ten produkt ułatwi ci dbanie o czystość parkietu. Dolej go do wody i umyj nim podłogę. Efekt na pewno cię zaskoczy.

Środki chemiczne do mycia podłóg pomimo swojej skuteczności potrafią być bardzo drogie. Zamiast wydawać krocie na detergenty lepiej użyć sprawdzonych domowych sposobów. Jeden składnik wystarczy, aby twoja podłoga zalśniła czystością. Pozbądź się smug w kilka minut!

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Wlej go do wody i pozbądź się smug. Ten środek to prawdziwy pogromca brudu

Domowy płyn do mycia podłóg to sprawdzony sposób na lśniące panele bez smug. Aby go, zrobić potrzebujesz jedynie octu i wody. Wystarczy, że dodasz 5 łyżek kwasu do wody i dobrze wymieszasz. Tak przygotowanym preparatem wymyj podłogę. Od razu pozbędziesz się smug i sprawisz, że panele zalśnią czystością. Jeśli przeszkadza ci zapach octu, przed wymyciem podłoża dodaj do płynu kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. 

Kolejnym sprawdzonym sposobem na błyszczącą podłogę jest środek zrobiony z płynu do mycia naczyń i soku z cytryny. Do wody dodaj kilka łyżek detergentu i sok z jednej cytryny. Połączenie tych substancji nada twojej podłodze prawdziwego blasku. Przed wymyciem paneli sprawdź najpierw, czy cytrus ich nie uszkodzi. 

Jak zabezpieczyć podłogę przed uszkodzeniami? Pamiętaj o tym, zanim je wymyjesz

Zanim złapiesz za mopa, musisz pamiętać o kilku czynnościach, dzięki którym zabezpieczysz podłogę przed uszkodzeniami. Przede wszystkim dokładnie odkurz bądź zamieć podłoże. Zalegający na panelach kurz i inne zabrudzenia znacznie utrudnią ich mycie. Co gorsza, znajdujące się na podłodze drobinki piasku mogą ją zarysować pod naciskiem mopa. Pamiętaj także o dokładnym wykręceniu urządzenia przed wymyciem paneli. Dzięki temu nie nałożysz za dużo detergentu na brudną powierzchnię.

Więcej o: