Chcesz sprawdzić, czy ktoś podgląda cię w przymierzalni? Wystarczy test paznokcia

Mało kto zdaje sobie sprawę, że lustra w przebieralniach i łazienkach mogą być używane przez podglądaczy. Na szczęście istnieje jeden prosty trik, dzięki któremu zadbasz o swoje bezpieczeństwo. Ten prosty test wykonasz za pomocą... paznokcia! Sprawdź najprostszy sposób na zabezpieczenie się przed niechcianym wzrokiem.

Lustra weneckie są przede wszystkim znane z filmów i seriali kryminalnych. Jednostronna szyba wykorzystywana jest tam w wielu scenach z przesłuchań. Mało kto wie, że to rozwiązanie może być użyte przez podglądaczy w takich miejscach jak przebieralnie i łazienki. Jak sprawdzić, czy lustro jest bezpieczne? Prosty test wykonasz za pomocą paznokcia. 

Zobacz wideo Mężczyzna sięgnął nastolatce pod spódnicę i zrobił zdjęcie. Został aresztowany

Chcesz sprawdzić, czy ktoś cię podgląda? Przyłóż paznokieć do lustra

Lustra, które można znaleźć w przebieralniach i łazienkach, mogą być używane przez podglądaczy. Możesz paść ich ofiarą i nawet o tym nie wiedzieć! Jak się przed tym ustrzec? Wystarczy, wykonać prosty test paznokcia. Przyłóż go do tafli i sprawdź, czy jego koniec styka się ze szkłem. Jeśli zauważysz, że twój palec i lustro oddziela pewien dystans, nie masz się czego bać. 

Jeśli natomiast paznokieć dotyka szyby, masz wtedy do czynienia z lustrem weneckim. Koniecznie powiadom o tym obsługę sklepu bądź hotelu. Problem z podglądaczami o wiele częściej dotyka mniejsze przedsiębiorstwa, co nie oznacza, że przy zakupach lub pobycie w jednej z sieciówek nie warto wykonać testu paznokcia. O jego skuteczności przekonała się jedna z użytkowniczek TikToka. Filmik, na którym kobieta sprawdza hotelowe lustra, obejrzało już piętnaście milionów osób. 

Duże zaskoczenie internautów. Mało kto wiedział o tym sposobie

O tym, że o stosowaniu luster weneckich w hotelach wiedziało niewiele osób, świadczą choćby komentarze zamieszczone pod filmikiem kobiety. 

Czyli co oznaczało to ostatnie?
Kiedy cię widzą, a kiedy nie?
O co chodzi?

Na szczęście, dużo komentujących przyznaje, że regularnie sprawdza lustra w przestrzeni publicznej.

Ja zawsze i wszędzie sprawdzam
Jeśli paznokcie w lustrze się stykają, to oznacza, że jest to lustro weneckie, w którym może być ukryta kamera i ktoś może cię podglądać
Więcej o: