Jak pozbyć się kurzu z mebli skutecznie i na długo? Wypróbuj ten kosmetyk do włosów

Kurz pojawia się wszędzie, czasem nawet już po kilku minutach od sprzątania znów jest widoczny na meblach czy podłodze. Jego usuwanie bywa prawdziwie syzyfową pracą. By pozbyć się kurzu na dłużej, warto sięgnąć po sprawdzone triki.

Kurz osadza się na meblach, podłogach, roślinach, a nawet ubraniach. Jest szczególnie dokuczliwy w przypadku alergików. Pojawia się niezależnie od pory roku czy pogody za oknem, a nawet częstotliwości sprzątania. Kurz w rzeczywistości jest mieszaniną różnych drobnych cząsteczek, w tym zanieczyszczeń z zewnątrz, złuszczonego naskórka, zarodników pleśni, pyłków roślin czy roztoczy i ich odchodów. Z tego powodu jego całkowite wyeliminowanie jest prawie niemożliwe. Na szczęście można ograniczyć jego osadzanie na powierzchni mebli domowymi sposobami. Wystarczy sięgnąć po pewien kosmetyk do włosów.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak pozbyć się kurzu z mebli skutecznie i na długo? Sięgnij po ten produkt do włosów

Alternatywne wykorzystywanie różnych produktów, nie tylko tych do włosów, często w niecodzienny sposób pomaga w codziennym życiu. Jednym ze sposobów na pozbycie się kurzu na dłużej jest sięgnięcie po… lakier do włosów. Choć brzmi to dziwnie, to jest wyjątkowo skuteczne. Pozwoli ograniczyć osadzanie się kurzu, jak również sierści zwierząt. Jak wykorzystać lakier do włosów podczas sprzątania?

  • Zetrzyj kurz przy pomocy suchej lub wilgotnej ściereczki, pamiętając o odpowiednim kierunku - od góry na dół.
  • Czystą i suchą powierzchnię spryskaj lakierem do włosów.

Dzięki niemu na meblach powstanie cienka warstwa antystatyczna, która będzie odpychać cząsteczki kurzu czy sierści i włosów. Czynność tę powtarzaj co ok. 2 tygodnie, w zależności od potrzeb i koloru mebli.

Domowe sposoby na kurz. Czyszczenie mebli gliceryną

Innym ze skutecznych sposobów na ograniczenie osadzania się kurzu na powierzchni mebli jest gliceryna. Tworzy ona warstwę, która chroni podłogę czy meble przed gromadzeniem się zanieczyszczeń. Wystarczy, że do wody dodasz kilka kropli gliceryny, a następnie zamoczysz w tej mieszance ściereczkę. Na pół litra wody wystarczy 5 kropli. Wilgotną szmatką przecieraj meble czy bibeloty.

Więcej o: