19-latka próbowała uniknąć mandatu. Plany pokrzyżował jej własny samochód

Policjanci z Rawy Mazowieckiej nie spodziewali się takiej interwencji. O kolizji poinformował ich bowiem... samochód. Kierująca nim 19-latka, które próbowała uniknąć mandatu, jednak auto pokrzyżowało jej plany.

Okazuje się, że nowe technologie nie zawsze mogą działać zgodnie z naszymi oczekiwaniami. W bolesny sposób przekonała się o tym 19-latka, na którą doniosło… jej własne auto. Kobieta próbowała uniknąć mandatu i nie powiadomiła policji o kolizji, do której doprowadziła. Zrobił to za nią zainstalowany w samochodzie system.

Zobacz wideo Obowiązkowe wyposażenie roweru. Policja przypomina, co na pewno sprawdzi, kiedy zatrzyma rowerzystę

19-latka próbowała uniknąć mandatu. Plany pokrzyżował jej samochód

18 sierpnia 2022 roku około godziny 14:00 policjanci z Rawy Mazowieckiej otrzymali informację o zdarzeniu drogowym. Wiadomość została wysłana przez system Call zainstalowany w jednym z biorących udział w kolizji samochodów. Z przesłanych informacji wynikało, że komunikat został wysłany automatycznie i nikt, jak dotąd, nie nawiązał rozmowy z operatorem. Funkcjonariusze otrzymali szczegółowe dane o samochodzie oraz miejscu jego położenia.

Park Narodowy Komodo 1000 zł za wstęp do Parku Narodowego. Władze stawiają na "turystę premium"

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że kierująca samochodem 19-latka była wyraźnie zaskoczona. Najwyraźniej próbowała uniknąć mandatu, bo nie wezwała samodzielnie odpowiednich służb. Kobieta nie zachowała bezpiecznej odległości w czasie jazdy. Wjechała w tył jadącego przed nią samochodu, prowadzonego przez 70-letniego mężczyznę, gdy ten zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. 19-latka musiała być mocno zdziwiona, gdy dotarło do niej, że na policję doniósł na nią jej własny samochód. Nie zdawała sobie sprawy z tego, że system zadziałał automatycznie. Nie udało jej się uniknąć konsekwencji i została ukarana mandatem w wysokości 1100 zł.

Nawet do 3 lat więzienia za wypadek na hulajnodze. 22-latek 'nie krył zdziwienia' 3 lata więzienia za wypadek na hulajnodze. 22-latek nie krył zdziwienia

System eCall. Jak to działa?

System Call to ogólnoeuropejski system szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych. Umożliwia szybkie ręczne lub automatyczne wezwanie pomocy poprzez połączenie z numerem alarmowym 112. Aktywowany jest dzięki czujnikom zamontowanym w samochodzie i uruchamia się np. po wystrzeleniu poduszek powietrznych. Pozwala na przesłanie danych dotyczących wypadku, w tym czasu oraz położenia pojazdu, a przede wszystkim na połączenie z numerem alarmowym.

Więcej o: