W ilu stopniach prać ręczniki? Nie przekraczaj tej temperatury, a będą miękkie i puszyste na dłużej

Regularne pranie ręczników to istotna sprawa. To, w jaki sposób je czyścisz, również ma znaczenie. Niewłaściwa temperatura i detergenty mogą sprawić, że nie będą miłe w dotyku, lub zaczną śmierdzieć. W ilu stopniach prać ręczniki, aby tego uniknąć? Oto kilka sprawdzonych porad.

Nigdy nie zapominaj o regularnym praniu ręczników. To właśnie na nich rozwija się najwięcej bakterii. Jeśli nie chcesz, aby przeniosły się na twoje ciało, podążaj za tymi wskazówkami. Wystarczy, że zapamiętasz jak często i w ilu stopniach prać ręczniki, aby rozwiązać ten problem. 

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni? [NaZdrowie]

W ilu stopniach prać ręczniki, żeby ich nie zniszczyć? Mamy na to odpowiedź!

Aby pozbyć się niechcianych bakterii oraz nie narazić ręczników na zniszczenie, należy prać je w temperaturze od 40 do 60 stopni Celsjusza. Przed ich czyszczeniem warto jednak zapoznać się także z metką i umieszczonymi na niej zaleceniami. Jeśli zapomniałeś jej przeczytać, przed odcięciem nic nie szkodzi. Po prostu wybierz dowolny program i ustaw go na 40 stopni.

Pamiętaj, że ręczniki należy prać regularnie w odstępach od 3 do maksymalnie 7 dni. To właśnie w tym czasie zaczynają się na nich pojawiać duże ilości bakterii. Łazienka, ze względu na panującą w niej wilgoć, jest idealnym środowiskiem dla ich rozwoju. Jeśli nie chcesz wycierać ciała milionami mikroorganizmów, nie zapominaj o częstym praniu ręczników.

Jak prać ręczniki, żeby były miękkie na dłużej? Użyj jednego nietypowego składniku

Twoje ręczniki nie są już tak miękkie, jak kiedyś? Jest to spowodowane niewłaściwym sposobem ich czyszczenia. Wkładając je do pralki, pamiętaj, aby zostawić trochę wolnego miejsca - nie wciskaj całego prania na siłę. Nie używaj także za dużo detergentów. Szerokim łukiem omijaj także płyn do płukania tkanin. Środek zatrzymuje wilgoć na tkaninie, co utwardza materiał. Nastaw dowolny program, który ma temperaturę od 40 do 60 stopni Celsjusza oraz mniej niż 1000 obrotów na minutę. 

Jeśli chcesz przywrócić ręcznikom ich dawną miękkość, skorzystaj z tego sprawdzonego sposobu. W miejsce płynu do prania wlej szklankę octu. Ten nietypowy składnik sprawi, że twardy materiał odzyska swoją puszystość. Jeśli nie lubisz zapachu kwasu, dodaj do prania kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. W ten sposób zamaskujesz nieprzyjemną woń.

Więcej o: