Jak pozbyć się pająków z domu? Ten tani trik skutecznie je odstraszy. Nie wydasz więcej niż 4 zł!

Pomimo tego, że pająki to bardzo pożyteczni "współlokatorzy", to ich wygląd może być dla wielu osób nieprzyjemny. Choć gatunki, które najczęściej spotykamy w domach, nie są groźne dla ludzi, ich obecność może budzić lęk. Jak pozbyć się pająków z domu? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

Kątnik, kosarz i nasosznik trząs — to trzy najpopularniejsze gatunki pająków, które można spotkać w polskich domach. Pomimo tego, że nie są niebezpieczne i usuwają inne szkodniki takie jak komary, czy muchy, wiele osób obrzydza ich wygląd. Jak pozbyć się pająków z domu? Ten trik skutecznie je odstraszy.

Zobacz wideo Nie zabijaj pająków. To świetni współlokatorzy

Jak pozbyć się pająków z domu? Wypróbuj naturalny spray na insekty

Najprostszym sposobem na odstraszenie pająków są regularne i dokładne porządki. Sprzątając nawet najmniej dostępne zakamarki, pozbawisz je pożywienia, co zmusi je do zmiany lokalizacji. Jeśli pomimo utrzymania domu w czystości nadal spotykasz w nim pająki, wypróbuj naturalny spray odstraszający. Przepis na ten skuteczny środek jest wręcz banalny!

Wystarczy, że rozpuścisz w wodzie 5 łyżek kwasku cytrynowego. Do mieszaniny dodaj także kilka kropel olejku eterycznego o zapachu mięty, pomarańczy bądź innego cytrusa. Całość dokładnie wymieszaj. Przelej środek do butelki z rozpylaczem i spryskaj miejsca, w których najczęściej widzisz pająki. Nieprzyjemny dla tych zwierząt zapach skutecznie przegoni je z twojego domu. Podobny efekt możesz osiągnąć wykorzystując po prostu sok z cytryny. 

Sprawdzone sposoby na pająki w domu. Ten zapachy szybko je przegoni

Chcąc pozbyć się pająków z domu, wykorzystaj kasztany i żołędzie. "Skarby jesieni" wytwarzają niewyczuwalny dla człowieka zapach, który drażni pająki. Rozłóż je na parapecie i powkładaj do małych koszyczków ustawionych w różnych pokojach. Pamiętaj także o kątach i trudno dostępnych miejscach — to właśnie tam najczęściej ukrywają się insekty. 

Więcej o: