Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z kosza na śmieci? Produkt za 2 zł szybko rozwiąże problem

Brzydki zapach z kosza na śmieci to często spotykany problem. Rozkładające się resztki jedzenia i inne nieczystości mogą stanowić duży problem, zwłaszcza latem. Ponadto ich woń może przyciągnąć do naszego domu owady, których później trudno jest się pozbyć. Jak poradzić sobie z tym problemem? Ten produkt szybko go rozwiąże.

Brzydki zapach z kosza na śmieci to problem, który należy jak najszybciej rozwiązać. Nieapetyczna woń nie tylko drażni mieszkańców, ale także może przyciągać niechciane szkodniki. Jak najszybciej pozbyć się irytującego fetoru? Wystarczy, że skorzystasz z produktu, który kosztuje zaledwie 2 zł!

Zobacz wideo Co się dzieje z naszymi śmieciami? Gazeta.pl z wizytą w sortowni BYŚ

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z kosza na śmieci? Oto najprostsze rozwiązanie

Przede wszystkim pamiętaj, żeby regularnie wyrzucać śmieci. Zapach zalegających w koszu odpadków może przesiąknąć przez worek i unosić się w samym śmietniku na długo po usunięciu resztek. Najlepszym sposobem na pozbycie się tego problemu jest wielofunkcyjna soda oczyszczona. Proszek świetnie wchłania wilgoć i nieprzyjemną woń.

Wystarczy, że wsypiesz 3 łyżeczki środku na dno kosza na śmieci. Ten sposób sprawdza się wyjątkowo dobrze przy śmietnikach wykonanych z plastiku. Metalowe pojemniki na odpadki mogą korodować po bezpośrednim kontakcie z sodą. Aby tego uniknąć najpierw przesyp ją do filtra na kawę i dopiero wtedy ułóż bezpiecznie na dnie. 

Inne sposoby na nieprzyjemny zapach ze śmietnika. Wykorzystaj do tego kromkę chleba

Kolejny sprawdzony trik na usunięcie brzydkiego zapachu z kosza na śmieci jest banalnie prosty. Na wstępie dokładnie wymyj dno i ścianki pojemnika. Następnie do środka włóż kromkę chleba nasączoną octem. Zostaw ją na około 12 godzin. W tym czasie woń powinna się ulotnić. Jeśli nie lubisz zapachu octu, przed położeniem kromki na dno kosza wylej na nią kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. 

Więcej o: