Miał za dużo kiełbasy w zupie. Za karę dźgnął go nożem w szyję

Do tych makabrycznych zdarzeń doszło w Sierpcu w województwie mazowieckim. W jednym z mieszkań dwóch mężczyzn razem spożywało alkohol i jadło zupę. W pewnym momencie doszło do kłótni, w trakcie której jeden z kolegów dźgnął drugiego nożem w szyję.

Zaraz po incydencie 39-letni nożownik opuścił mieszkanie jeszcze przed pojawieniem się służb. Wystarczyło jednak kilkanaście minut, aby policja zatrzymała sprawcę. Mężczyzna przyznał się do winy. Może mu grozić nawet 5 lat więzienia

Zobacz wideo Brutalny napad w Olsztynie. Sprawca zatrzymany w kilka godzin po zdarzeniu

Nałożył sobie za dużo kiełbasy, więc dźgnął go nożem. Jak doszło do tego zdarzenia?

20 sierpnia 2022 roku dwóch mężczyzn w wieku 53 i 39 lat spotkało się w mieszkaniu, gdzie razem spożywali alkohol. Do trunku zajadali zupę z kiełbasą i to właśnie ona stała się kością niezgody. Doszło do kłótni, w wyniku której młodszy mężczyzna dźgnął starszego w szyję, przez to, że nałożył sobie zbyt dużą porcję kiełbasy Zaraz po swoim ataku, nożownik opuścił mieszkanie i udał się w nieznanym kierunku. Policja odnalazła sprawcę. -Bardzo dobre rozpoznanie i szybkość działań doprowadziły do zatrzymania przez sierpeckich policjantów już po kilkunastu minutach od zgłoszenia, 39-letniego mężczyzny. - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu. 

Co grozi nożownikowi? Wszystko zależy od zdrowia poszkodowanego

Po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy 39-latek od razu przyznał się do winy. Zaledwie po 3 dniach od incydentu, mężczyzna usłyszał zarzuty umyślnego naruszenia narządu ciała lub rozstroju zdrowia. Słowo "lub" użyte w tym oskarżeniu jest kluczowe dla wymiaru kary. Stan 59-letniego mężczyzny był na tyle poważny, że od razu został zabrany do najbliższego szpitala. Jeśli uszczerbek na zdrowiu będzie dłuższy niż 7 dni, kara nożownika może wydłużyć się z maksymalnie dwóch lat, do pięciu. W tym momencie napastnik znajduje się pod stałym dozorem policji.

Więcej o: