Zwykle dodajesz ją do herbaty, tym razem wrzuć do gotujących się jajek. Skorupka pęknie na dwa kawałki

Obranie ugotowanego jajka potrafi być irytujące. Na szczęście istnieje sprawdzony sposób, dzięki któremu dostaniesz się do białka bez żadnego wysiłku. Wystarczy, że dodasz jeden składnik do garnka z jajkami.

Jak szybko obrać jajka? Odpowiedź na to pytanie jest naprawdę prosta. Dzięki temu sposobowi skorupki będą odchodzić w dwóch dużych kawałkach, dzięki czemu usuniesz je znacznie szybciej. Koniecznie wypróbuj ten trik!

Zobacz wideo O czym informują oznaczenia na jajkach i jak wybrać jajo idealne?

Jak szybko usunąć skorupki z jajek? Do garnka włóż kilka plastrów cytryny

O sposobie z popularnym dodatkiem do herbaty w roli głównej można dowiedzieć się z profilu jednego z największych kont dotyczących life hacków - 5 Minute Crafts. Wspomniany filmik polubiło ponad 200 tysięcy osób! Jednak na czym właściwie polega ten trik? Wystarczy, że do garnka włożysz parę plastrów cytryny. Następnie ugotuj jajka. Po ich wyciągnięciu delikatnie uderz w skorupkę. W ten sposób sprawisz, że twarda powłoka pęknie na dwie części, co znacznie ułatwi pozbycie się jej. 

 

W komentarzach pod postem można przeczytać, że istnieje jeszcze jeden podobny sposób. Użytkownicy polecają kilka łyżeczek octu.

Szkoda marnować cytrynę. Zamiast niej można dolać 1/2 łyżeczki octu. Efekt ten sam

Kwas dodawany do gotujących się jajek naprawdę działa. Dzięki swoim właściwościom ocet znacznie zmiękcza skorupki, co ułatwia ich ściągnięcie. Tym samym, nie wpływa w żaden sposób na smak białka i żółtka. 

Inne sposoby na obieranie jajek. Usuń pięć skorupek jednocześnie

Jeden z najszybszych sposobów na obranie jajek pozwoli ci pozbyć się aż pięciu skorupek naraz. Jest banalnie prosty, a przy tym niezwykle skuteczny. Wystarczy, że włożysz jajka do okrągłego plastikowego pojemnika z pokrywką. Następnie zalej je wodą. Zamknij pudełko i zacznij nim energicznie potrząsać. Po około 30 sekundach otwórz naczynie i ściągnij skorupki z jajek. Twarda powłoka powinna schodzić w całości. 

Więcej o: