Włóż do buta obranego ziemniaka i zostaw na noc. Efekt cię zaskoczy

Ziemniaki to najpopularniejszy dodatek do obiadu. Można je jednak zastosować nie tylko w kuchni. Choć wkładanie ich do butów wydaje się raczej niecodzienne, okazuje się, że ten patent pomoże rozwiązać uciążliwy problem. Sprawdź, a efekt cię zaskoczy!

Ziemniaki są jednym z najpopularniejszych warzyw w polskiej kuchni. Dla wielu to nieodłączny dodatek do obiadu. Okazuje się, że świetnie sprawdzą się nie tylko podczas przygotowywania posiłków. Sprawdź, co się stanie, kiedy włożysz obrane ziemniaki do butów i w jaki sposób możesz je wykorzystać.

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Włóż do buta obranego ziemniaka i zostaw na noc. To świetny sposób na wygodniejsze obuwie

Zdarza się, że buty zaczynają nas obcierać. Dotyczy to nie tylko tych nowo zakupionych. Zbyt ciasne obuwie obciera i jest niewygodne. Zamiast szukać najbliższego szewca, możesz sięgnąć po ten sprawdzony trik. I choć brzmi on dziwnie, to szybko pomoże uporać się z tym problemem. Jak rozciągnąć za małe buty?

Gotowanie jajek Zwykle dodajesz ją do herbaty, tym razem wrzuć do gotujących się jajek

  • Umyj i obierz ziemniaki. Wybierz takie, które są nieco większe od przedniej części buta.
  • Przy pomocy noża dopasuj kształt ziemniaka.
  • Włóż warzywo do buta, wciskając w noski i pozostaw na noc.

Sok z ziemniaka zmiękczy materiał, a samo warzywo od środka rozciągnie but na tyle, że stanie się wygodniejszy. Po wszystkim wystarczy, że wytrzesz wnętrze wilgotną ściereczką. Ta metoda najlepiej sprawdzi się w przypadku butów wykonanych z naturalnej skóry. Te materiałowe jedynie wchłoną wilgoć z warzywa. Co ciekawe, ziemniak wchłonie również nieprzyjemne zapachy.

Jak zmienić pościel? Ułatw sobie zadanie i wypróbuj ten genialny trik. Zajmuje kilka sekund Jak zmienić pościel? Ułatw sobie zadanie i wypróbuj ten genialny trik

Odżywka do włosów z ziemniaka. To warzywo sprawdzi się również w codziennej pielęgnacji

Ziemniaki, które już nie nadają się do jedzenia, możesz również wykorzystać w pielęgnacji włosów. Wystarczy, że średniej wielkości ziemniaka zetrzesz na tarce o drobnych oczkach. Papkę nałóż na włosy i skórę głowy, wykonując delikatny masaż. Pozostaw na 10-15 minut i dokładnie spłucz ciepłą wodą. Sok z ziemniaka korzystnie wpłynie na cebulki włosów i przyspieszy ich wzrost. Zawarte w tym warzywie skrobia oraz witaminy i minerały z kolei sprawią, że kosmyki będą gładkie i lśniące.

Więcej o: