Czym wyczyścić dywan? Dzięki temu produktowi za 5 zł będzie wyglądał jak nowy

Czym wyczyścić dywan? Najlepsze produkty znajdziesz w swojej kuchni! Jedna szklanka tej substancji pozwoli ci doczyścić każde zabrudzenie. Nie dość, że te domowe sposoby są skuteczne, to są także tanie! Spraw, żeby twój dywan wyglądał jak nowy za jedyne 5 złotych!

Czyszczenie dywanu potrafi być mocno uporczywe. Długotrwałe szorowanie zabrudzeń różnego rodzaju środkami czystości nie zawsze przynosi oczekiwane skutki. W takich przypadkach warto sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby. Czym czyścić dywan, żeby wyglądał jak nowy? Oto kilka przydatnych trików.

Zobacz wideo Trzy skuteczne, domowe myki na czyszczenie różnych plam na dywanach

Czym wyczyścić dywan? Skuteczny środek znajdziesz w swojej kuchni

Jednym z najlepszych środków do czyszczenia dywanu jest skrobia ziemniaczana. Wystarczy, że rozsypiesz szklankę (w przypadku większych zabrudzeń użyj dwóch) na ubrudzone miejsce. Wmasuj produkt w materiał i dokładnie przeczesz jego włosie. Tak "przepraną" plamę zostaw na około 30 minut. Po odczekaniu wyznaczonego czasu odkurz powierzchnie i wytrzep dywan. Pamiętaj, że odkurzacze z filtrami tkaninopodobnymi mogą mieć problem z zassaniem dużej ilości proszku. Nierozważne używanie sprzętu tego typu może prowadzić do jego zniszczenia. 

Mąka ziemniaczana wchłonie zabrudzenie, nie zmieniając przy tym koloru dywanu. Do jasnych tkanin najlepiej sprawdzi się soda oczyszczona. Proszek w połączeniu z wodą utlenioną stworzy pastę, która szybko pozbędzie się brudu z materiału. Pamiętaj jednak o dokładnym przemyciu tkaniny po użyciu tego sposobu

Czyszczenie dywanu na mokro. Przyda ci się do tego ocet

Skutecznym sposobem na pozbycie się trudnych do usunięcia plam jest połączenie ze sobą wody, proszku do prania dywanów i octu. Wymieszaj wszystkie składniki do powstania gęstej papki. Aby ukryć drażniący zapach octu, możesz do niej dodać kilka kropel olejku eterycznego. Powstałą pastę nałóż na zabrudzone miejsce i odczekaj od dziesięciu minut do godziny. Na sam koniec usuń środek z dywanu. Plama powinna całkowicie zniknąć.

Więcej o: