Dziś Dzień Psa! Znasz największe rasy na świecie? Gdy staną na dwóch łapach, są wyższe od człowieka

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa 2022. Niektórzy pupile są tak ogromni, że nie mieszczą się na kanapie. Inne ważą tyle, ile przeciętna kobieta i wielkością przypominają kucyka. Poznaj największe rasy psów na świecie.

Między najmniejszą a największą rasą psów różnica jest niewyobrażalna. Aż ciężko uwierzyć, że zwierzęta te należą do jednego gatunku. Największy pies na świecie stojąc na dwóch łapach, przewyższa przeciętnego dorosłego mężczyznę. Najcięższy bez problemu natomiast by go powaliłby. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa przygotowaliśmy listę największych psów na świecie. 

Zobacz wideo Długoletnie rekordy w telewizji polskiej. "Telewizja miała twarz Ireny Dziedzic"

26 sierpnia - Dzień Psa 2022. Jaka jest jego historia?

Międzynarodowy Dzień Psa przypada na 26 sierpnia. Ustanowiono go w 2004 roku. Święto to obchodzone jest na całym świecie, a jego celem jest promowanie świadomego posiadania psów i ich adopcji oraz zwrócenie uwagi na zwierzęta przebywające w schroniskach. Przede wszystkim jest to jednak dzień, kiedy wszystkie psy, niezależnie od rasy, stają się głównymi bohaterami.

Największe rasy psów na świecie. Niektóre są naprawdę ogromne

Nie da się ukryć, że rasy dużych psów wzbudzają zainteresowanie i respekt, przede wszystkim swoim wyglądem. Niektóre z nich ważą ponad 100 kg, inne, gdy staną na dwóch łapach, są wyższe od przeciętnego mężczyzny. Oto największe rasy psów na świecie.

Dog niemiecki

To do niego należy tytuł największego psa na świecie. Dog niemiecki jest również aktualnym rekordzistą w Księdze Guinnessa. Tytuł ten należy do Zeusa. Gdy stanie na dwóch łapach, mierzy ponad 213 cm wysokości. Waży 90 kg i… uwielbia siedzieć na kolanach.

 

Mastif angielski

Kiedyś hodowane jako psy stróżujące, dziś są idealnymi psami rodzinnymi. Przeciętny mastif waży od 70 do 100 kg, a wysokość w kłębie wynosi od 70 do 90 cm.

 

Bernardyn

Bernardyny są znane chyba przez każdego. Podobnie jak mastify angielskie, są świetnymi towarzyszami i stróżami. Największy pies tej rasy ważył 162 kg. Jednak zazwyczaj psy te osiągają wysokość ok. 80-90 cm i wagę nieprzekraczającą 80 kg.

 

Nowofundland

To wyjątkowo silne i odporne psy. A ich najbardziej charakterystyczną cechą jest gęste futro. Nowofundlandy zazwyczaj ważą około 70 kg, a ich wysokość wynosi średnio 70 cm.

 

Cane Corso

Psy tej rasy kiedyś wykorzystywano podczas polowań i do stróżowania. Choć są zaliczane do największych ras psów, w porównaniu do niektórych wypadają "dość blado". W kłębie osiągają wysokość ok. 60-70 cm, ważą zaś od 40 do 50 kg.

 

Wilczarz irlandzki

Niektóre wilczarze potrafią osiągnąć wielkość małego kucyka. Niestety, to jedna z najkrócej żyjących ras. Ważą ok. 55 kg, a wysokość w kłębie wynosi minimalnie od 71 do 80 cm.

 

Mastif neapolitański

To jeden z największych i jednocześnie najbardziej pomarszczonych psów na świecie. Dorosły pies ma wysokość od 70 cm, a waga średnio wynosi od 60 do 70 kg. Co ciekawe, mastify neapolitańskie to jedna z najcichszych ras. Nawet intruzów atakują w całkowitej ciszy.

 

Czarny terier rosyjski

Nie jest to zbyt popularna rasa w Polsce. To cicha rasa, choć wyjątkowo pewna siebie. Teriery rosyjskie osiągają wysokość ok. 78 cm i wagę do 60 kg.

 
Więcej o: