Pamiętacie dziewczynkę z "Pani Doubtfire"? Filmowa córka Robina Williamsa dziś ma już 35 lat

Mając zaledwie 6 lat, Mara Wilson grała u boku Robina Williamsa. Niedługo później wcieliła się w tytułową postać w filmie "Matylda". Dziś ma 35 lat i udziela jedynie gościnnych występów. Pomimo tego wciąż powtarza, że cieszy ją kierunek, w którym potoczyła się jej kariera.

Mara Wilson rozpoczęła karierę filmową bardzo wcześnie, bo zaledwie w wieku 6 lat. Gdy była nastolatką, niemal kompletnie z niej zrezygnowała. Po trzech dekadach od jej telewizyjnego debiutu zmieniła się nie do poznania. Jak teraz wygląda i czym się zajmuje?

Zobacz wideo Celebryci jednego sezonu. Co się z nimi teraz dzieje?

Hollywood ją przeraziło. Dlaczego postanowiła odejść od aktorstwa?

 

Od samego początku kariery Mara Wilson grała istotne role w dzisiaj już kultowych filmach tj. "Mrs. Doubtfire", "Cud na 34. ulicy", "Matylda". Dziewczynka stała wówczas u progu ogromnej sławy. Jednak zaledwie po 4 latach od premiery ostatniego z wymienionych filmów, zniknęła z show-biznesu. Co zadecydowało o jej decyzji? Mara opowiedziała o tym w wydanej w 2016 roku autobiografii "Where Am I Now? True Stories of Girlhood and Accidental Fame":

Występowanie w filmach wcale nie jest takie fajne. Robienie tego samego kilkanaście razy do czasu, do czasu, kiedy reżyser powie, że dobrze to zrobiłaś, nie pozwala na wolność twórczą. Dobrze pracowało mi się na planach, gdzie reżyser pozwolił mi na ekspresję siebie, ale to były bardzo rzadkie przypadki.

Za decyzją o rezygnacji ze sławy i czerwonych dywanów stały także sprawy prywatne. Matka Mary zmarła na raka, gdy dziewczynka była w trakcie kręcenia "Matyldy". Reżyser filmu Danny DeVito wraz z żoną często opiekowali się nią w tamtym okresie. Po sukcesie, który przyniosła jej tytułowa rola Matyldy, Mara starała się o angaż w takich produkcjach, jak "Między niebem a piekłem" czy "Nie wierzcie bliźniaczkom".

 

Reżyserowie obu filmów zdecydowali się jednak na inne aktorki. Po latach stwierdziła, że cieszy się, tym jak potoczyła się jej kariera. Ciągła presja, nadużycia i szybkie wprowadzenie w świat dorosłych miały na nią bardzo zły wpływ. Mara przyznała, że wiele lat cierpiała na depresję.

Jak zmieniła się Mara Wilson? Dziś wygląda zupełnie inaczej

Dziś Mara ma 35 lat i jak sama pisze, jest "pisarką, aktorką, kimś, kogo znają czyjeś dzieci i pracownicy bibliotek". W ciągu ostatnich 20 lat kilkukrotnie pojawiła się w filmach i serialach, jednak były to mało znaczące role.

Swoją karierę przeniosła na Instagram, gdzie obserwuje ją blisko 190 tys. osób. Na profilu porusza tematy dotyczące problemów społecznych i zdrowia psychicznego. Oprócz tego udziela się w wielu podcastach, a w 2016 wydała wspomnianą wcześniej książkę. 

 
 
Więcej o: