Sprawdzone sposoby na ćmę bukszpanową. Domowy oprysk za mniej niż 3 zł szybko się jej pozbędzie

Ćma bukszpanowa to jeden z najniebezpieczniejszych szkodników dla twoich roślin. Jeśli tylko zobaczysz jej larwy, od razu sięgaj po sprawdzone sposoby, aby się jej pozbyć. Domowy oprysk przygotujesz zaledwie z trzech składników! Jest skuteczny i bardzo tani.

Ćma bukszpanowa w zaledwie kilka tygodni potrafi zaatakować większość roślin w ogrodzie. Musisz wziąć się za usuwanie szkodnika od razu po zobaczeniu jego larw. Po przekształceniu się w swoją dorosłą formę owady są prawie niemożliwe do usunięcia. Jakie sposoby na ćmę bukszpanową działają najlepiej? Oto kilka przykładów. 

Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Domowe sposoby na ćmę bukszpanową. Od razu sięgnij po ocet

Jednym z najskuteczniejszych, a jednocześnie najprostszym sposobem na ćmę bukszpanową jest zwykły ocet. Cztery łyżki kwasu w połączeniu z 3 łyżkami oleju rzepakowego i dwoma szklankami wody tworzą prawdziwego pogromcę szkodników. Owady, a zwłaszcza ich larwy lubią żerować głęboko wewnątrz krzewu. Z tego powodu systematycznie sprawdzaj jego stan, odciągając liście i gałązki. Nawet nieliczne okazy mogą zagrozić twoim roślinom. Gdy tylko je zobaczysz, spryskaj krzew preparatem i odczekaj 30 minut. Po tym czasie dokładnie opłucz go silnym strumieniem wody. Larwy, pod wpływem działania specyfiku powinny same opaść z rośliny. 

Sprawdzony środek na ćmę bukszpanową. Szare mydło rozwiąże ten problem

Szare mydło to bez wątpienia najlepszy środek na walkę z ćmą bukszpanową. Dlaczego detergent jest aż tak skuteczny? Wszystko dzięki dużej zawartości kwasów tłuszczowych. To właśnie ten składnik jest w stanie zneutralizować ponad 90% szkodników żerujących na ogrodowych krzewach. Kwas kapronowy świetnie się sprawdza nawet w znacznym rozcieńczeniu. Jak wykorzystać go do usunięcia ćmy bukszpanowej?

Zetrzyj na tarce od 150 do 300 gramów szarego mydła. Wiórki rozpuść w 10 litrach gorącej wody. Poczekaj, aż mieszanina się przestudzi. Roztwór powinien być przejrzysty. Na sam koniec przelej go do butelki z atomizerem. Tak przygotowanym preparatem obficie spryskaj atakowane przez ćmy rośliny. Ten sposób najlepiej sprawdza się w umiarkowanych warunkach atmosferycznych. Opady deszczu mogą go szybko zmyć z krzewów, a zbyt wysoka temperatura w mig go wysuszy. 

Więcej o: