25. rocznica śmierci księżnej Diany. Paparazzi nie dali jej spokoju nawet po tragicznym wypadku

Miała zaledwie 36 lat i osierociła dwójkę dzieci. Tragiczny w skutkach wypadek samochodowy, w którym uczestniczyła, wstrząsnął całym światem. Samochód w ułamku sekundy uderzył w filar tunelu Alma łączący dwa brzegi Sekwany. W wyniku obrażeń księżna Diana zmarła w szpitalu w Paryżu 31 sierpnia o 4 nad ranem.

Diana Frances Spencer, księżna Walii, nazywana też często "Lady Di", urodziła się 1 lipca 1961 r. w Sandringham. Była pierwszą żoną księcia Karola, syna Królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II. Para poznała się w 1977 r., kiedy książę odwiedzał rezydencję rodziny Spencer w Althorp. Co ciekawe, przedstawiła ich sobie Sarah, siostra Diany, która w tamtym czasie spotykała się z Karolem. Tragiczna historia Diany do dziś łamie serca ludzi na całym świecie. 31 sierpnia mija 25 lat od śmierci księżnej. Postanowiliśmy przedstawić kilka być może niektórym mało znanych faktów o królowie ludzkich serc. 

Zobacz wideo 5 nieznanych faktów z życia księżnej Diany

Dzieciństwo Lady Diany i marzenie o balecie

W dzieciństwie Diana uwielbiała muzykę i marzyła o zawodowym tańcu w balecie, jednak szybko okazało się, że nie ma takiej możliwości ze względu na swój wysoki wzrost. Zanim została księżną, pracowała jako niania i przedszkolanka w Young England Kindergarten. Była pierwszą w historii członkinią rodziny królewskiej, która miała płatną pracę, a także pierwszą, która zdecydowała się na poród w szpitalu.

 

Czy Książę Karol Kochał Dianę? Do ślubu namówiła go rodzina

W dniu ślubu Diana miała 19 lat, a książę 32. Praktycznie od samego początku związku para zmagała się z problemami ze względu na niejasne relacje księcia z przyjaciółką, Camillą Parker Bowles. Po latach Karol przyznał, że nigdy nie kochał Diany, a do ślubu przekonała go rodzina. Para rozwiodła się w 1996 r.

Działalność charytatywna i problemy ze zdrowiem Diany. Życie królewskie nie było usłane różami

Lady Diana przez lata żyła w stresie i zmagała się z bulimią i depresją. Całą sobą angażowała się w działalność charytatywną, za co pokochały ją miliony. W 1987 r. sfotografowano ją z pacjentem zarażonym wirusem HIV. Księżna nie miała na rękach rękawiczek i bez żadnych oporów ściskała rękę mężczyzny. Tym samym rozpoczęła łamanie przesądów na temat AIDS.

 

Tragiczny wypadek księżnej Diany. Dziennikarze nawet wtedy nie dali jej spokoju 

Przez lata Diana była chętnie fotografowana, a jej zdjęcia często gościły na łamach gazet. Gdy 31 sieprnia 1997 roku kilka minut po północy samochód, którym podróżowała wraz z ukochanym, Dodim Al-Fayedem rozbił się o filar tunelu Alma, śledzący parę paparazzi wysiedli ze swoich pojazdów i tłumnie zaczęli robić zdjęcia wraku samochodu. Wiedzieli, że jeszcze tego samego dnia będą one sporo warte. Nie przestali nawet wtedy, gdy medycy udzielali pomocy pasażerom. Mimo reanimacji księżna Diana zmarła w paryskim szpitalu La Pitie-Salpertiere o 4 nad ranem.

Więcej o: